Poznań: Wybiorą nowego prezesa MTP. Do zarządu trafi Tomasz Lewandowski?

Czytaj dalej
Fot. Waldemar Wylegalski
Błażej Dąbkowski

Poznań: Wybiorą nowego prezesa MTP. Do zarządu trafi Tomasz Lewandowski?

Błażej Dąbkowski

Niedługo kończy się kadencja zarządu Międzynarodowych Targów Poznańskich. W kuluarach mówi się, że do spółki ma się przenieść były wiceprezydent Poznania i prezes Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych Tomasz Lewandowski.

Zarząd MTP wybierany jest na pięcioletnie kadencje. W maju 2014 roku rada nadzorcza podjęła decyzję o powołaniu na nową kadencję dotychczasowego prezesa oraz jego zastępców. Andrzej Byrt, Tomasz Kobierski i Przemysław Trawa kolejny raz rozpoczęli zarządzać Międzynarodowymi Targami Poznańskimi. Tak miało pozostać do 2019 roku. Po kilku miesiącach okazało się jednak, że Andrzej Byrt otrzymał nominację na stanowisko ambasadora we Francji.

Od stycznia 2015 r., po jego rezygnacji z prezesury na MTP, zadanie te, jako pełniący obowiązki, przejął Przemysław Trawa, który z

Niedługo kończy się kadencja zarządu Międzynarodowych Targów Poznańskich. W kuluarach mówi się, że do spółki ma się przenieść były wiceprezydent Poznania
Adrian Wykrota Obecny prezes MTP Przemysław Trawa mówi, że nie podjął jeszcze żadnych decyzji dotyczących jego przyszłości w spółce.

Targami jest związany od początku lat 80. Ostatecznie, we wrześniu 2015 r. rada nadzorcza spółki podjęła decyzję o powierzeniu P. Trawie stanowiska prezesa. W konkursie na szefa Targów startowali wtedy Tomasz Kobierski, obecny wiceprezes MTP oraz były prezes Bogusław Zalewski.

Zobacz też: Poznań: Kiedy remont Areny? MTP we wrześniu pokażą koncepcje przebudowy hali

Jak się okazuje, obecny zarząd może pełnić swoje obowiązki dłużej niż do końca 2019 r. (do czerwca 2020 r.), jednak początek procedury konkursowej, jak nieoficjalnie ustaliliśmy, ma nastąpić już we wrześniu.

– Zgodnie z ustawą o gospodarce komunalnej, członków zarządu spółek z udziałem jednostek samorządu terytorialnego powołuje Rada Nadzorcza po przeprowadzeniu postępowania kwalifikacyjnego. Regulamin postępowania kwalifikacyjnego jest uchwalany przez

Niedługo kończy się kadencja zarządu Międzynarodowych Targów Poznańskich. W kuluarach mówi się, że do spółki ma się przenieść były wiceprezydent Poznania
Lukasz Gdak Tomasz Kobierski, wiceprezes spółki twierdzi, że nie podjął jeszcze decyzji dotyczącej startu w konkursie. Jednak zdaniem pracowników MTP od dłuższego czasu jest szykowany na prezesa.

Radę Nadzorczą. Dopiero po jego uchwaleniu i zatwierdzeniu przez Zgromadzenie Wspólników, Rada Nadzorcza będzie mogła podjąć działania zmierzające do wyboru Zarządu nowej kadencji. Rada Nadzorcza nie podejmowała jeszcze żadnych działań i decyzji w tej sprawie – informuje Karolina Nawrot, rzeczniczka MTP.

Kto może zostać nowym prezesem?

– Nie podjąłem dotychczas żadnych decyzji w sprawie udziału w wyborach i swojej przyszłości w spółce

– mówi prezes Trawa.

W podobnym tonie wypowiada się wiceprezes Kobierski:

Jeszcze nie zacząłem o tym rozmyślać, ale w obecnym składzie zarządu współpraca układa nam się bardzo dobrze.

Nieoficjalnie mówi się jednak, że P. Trawa najprawdopodobniej nie wystartuje w konkursie. – Już od dłuższego czasu na targach sądzono, że nowym prezesem zostanie Tomasz Kobierski, ale w ostatnich dniach pojawiła się konkurencja. W zarządzie chce zasiadać także Tomasz Lewandowski, który ma wsparcie prezydenta Jaśkowiaka – wyjaśnia nam osoba związana z MTP.

Sam Tomasz Lewandowski, były wiceprezydent, a obecnie prezes ZKZL zaprzecza: Bzdura. Pierwsze słyszę, bym miał trafić do zarządu. Na Targach od 2016 roku jestem członkiem rady nadzorczej.

Jeśli Lewandowski otrzyma nową posadę, w szeregach poznańskiej Platformy może dojść do buntu.

– Na awans trzeba sobie czymś zasłużyć, a zdaje się, że w ZKZL nie dzieje się obecnie najlepiej

– komentuje jeden z radnych PO.

Błażej Dąbkowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.