Zuzanna Malusiak: Zawodniczka, pasjonatka i instruktorka taekwondo

Czytaj dalej
Fot. Archiwum prywatne
Krzysztof Ratajczak

Zuzanna Malusiak: Zawodniczka, pasjonatka i instruktorka taekwondo

Krzysztof Ratajczak

Dziewiętnastoletnia zawodniczka klubu Rapid Śrem Zuzanna Malusiak już od blisko dekady trenuje taekwondo olimpijskie i odnosi w nim regularnie bardzo dobre wyniki, zaliczając się do ścisłej krajowej czołówki. Od kilku miesięcy zaangażowała się także w szkolenie dzieci.

Sport w życiu Zuzanny Malusiak był czymś bardzo ważnym od najmłodszych lat. Na początku były to dyscypliny lekkoatletyczne, głównie bieganie, w którym odnosiła swoje pierwsze sportowe sukcesy. O tym, że zaczęła trenować taekwondo olimpijskie zadecydował tak naprawdę przypadek.

- Podczas jednej z wypraw na łyżwy, mój tata zaproponował żebyśmy weszli na chwilę do klubu Rapid Śrem, gdzie spotkał się ze swoim znajomym Krzysztofem Łabutką, będącym obecnie trenerem w Rapidzie. Wówczas podczas rozmowy zaproponował, żebyśmy przyszli na najbliższy trening

- opowiada.

Zajęcia jedenastoletniej wówczas Zuzannie bardzo się spodobały i szybko na stałe zagościły w jej sportowym życiu. - Gdy tylko kończył się jeden trening, ja już nie mogłam doczekać się kolejnego - wspomina zawodniczka.

Zuzanna Malusiak
Archiwum prywatne Zawodniczka śremskiego klubu taekwondo Rapid zawsze należała do zawodniczek wyróżniających się w poszczególnych kategoriach, czego najlepszym dowodem są liczne zwycięstwa!

Zuzia ma na swoim koncie bardzo dużo wyróżnień i zwycięstw na zawodach w kraju jak i zagranicą. W swojej prawie dziesięcioletniej karierze sportowej przechodziła kolejne szczeble i kategorie rozwoju. To właśnie momenty przejścia o kategorię wyżej w jej ocenie były prawdziwą chwila prawdy i sprawdzianem jej wytrzymałości.

- W momencie, kiedy zaczyna się startować w wyższej kategorii, wchodzi się w zupełnie nowy etap swojej sportowej kariery - opowiada Zuzanna. - Każda kategoria ma swoją specyfikę i trzeba się do niej przyzwyczaić - dodaje.

Właśnie podczas jednego z takich przejść z kategorii młodzik do kategorii juniora, zawodniczka pochodząca z Chrząstowa miała swój pierwszy bardzo trudny moment.

- Przez pierwszy okres startów w nowej kategorii przestałam z zawodów przywozić jakiekolwiek sukcesy - wspomina Zuzia. - Wcześniej aklimatyzacja udawała mi się stosunkowo szybko i nie natrafiałam z tego powodu na większe trudności, tu jednak było już inaczej - dodaje

Więcej o karierze sportowej Zuzanny Malusiak i jej planach na przyszłość przeczytasz w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 69% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Krzysztof Ratajczak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.