Zoo Poznań: Dla zdjęcia z tygrysem ryzykowali zdrowie dziecka

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Dembinski
MRT

Zoo Poznań: Dla zdjęcia z tygrysem ryzykowali zdrowie dziecka

MRT

Po raz kolejny pracownicy poznańskiego ogrodu zoologicznego byli świadkami skrajnej nieodpowiedzialności rodziców, którzy swoje pociechy zabierają do zoo. W celu zrobienia zdjęcia z tygrysem, matka z czteroletnim synem weszła na teren zaplecza tygrysiarni, niedostępnego dla zwiedzających.

- W tym roku za nękanie i dźganie kijem tygrysa Tungusa sąd skazał sprawcę na miesiąc

zdjęcie ilustracyjne
Zoo Poznań Po raz kolejny pracownicy poznańskiego ogrodu zoologicznego byli świadkami skrajnej nieodpowiedzialności rodziców, którzy swoje pociechy zabierają do zoo.

bezwzględnego więzienia. Niedawno popełniliśmy ostry post do rodziców dzieci. Co jeszcze mamy zrobić? Jak nazwać taką matkę i taką sytuację? Dziecko stoi w tym samym miejscu, co sprawca wówczas. To zaplecze tygrysiarni, niedostępne dla zwiedzających. Szlaban, tablice z zakazem wstępu, ogrodzenie - nie pomogły - opisują wydarzenie pracownicy zoo na oficjalnym fanpage poznańskiego ogrodu zoologicznego.

Czytaj więcej: Znęcał się nad tygrysem w poznańskim zoo. Sąd uznał, że to przestępstwo i wymierzył karę Bartoszowi B.

Okazało się, że w weekend, by zrobić synowi niezapomniane zdjęcie z tygrysem, matka naraziła swoje dziecko na duże niebezpieczeństwo. Tygrysy to zwierzęta drapieżne, ale okazuje się, że wciąż pracownicy zoo muszą uświadamiać o tym rodziców. To nie pierwszy taki przypadek na terenie ogrodu. Miesiąc temu zoo ostro potraktowało rodziców, którzy podnoszą dzieci do barierek przy wybiegach drapieżnych zwierząt.

- Czasami kończy się na upomnieniu, ale w zatrważającej większości przypadków jesteśmy potraktowani wręcz chamsko i wulgarnie. Konieczna jest interwencja ochrony, a nierzadko policji

- opowiada Małgorzata Chodyła, rzeczniczka zoo. Dlatego dyrekcja o wszystkich takich przypadkach będzie zawiadamiała policję. - Mając świadomość, że ktoś popełnia przestępstwo, łamie nie tylko regulamin zoo, ale i przepisy kodeksu karnego (świadome narażenie życia i zdrowia dziecka), jesteśmy zobowiązani do reakcji i złożenia doniesienia do organów ścigania. Oświadczamy, że będziemy w taki sposób reagować i upubliczniać informacje o rodzicach lekceważących zdrowie i życie swoich dzieci podczas odwiedzin zoo. Chronimy i prawa dzieci i prawa zwierząt - dodaje M. Chodyła.

Zobacz też: Zoo Poznań na facebooku: Rodzicu! Nie obarczaj nas kłopotem w postaci śmierci twego niechcianego dziecka

zdjęcie ilustracyjne
Zoo Poznań Po raz kolejny pracownicy poznańskiego ogrodu zoologicznego byli świadkami skrajnej nieodpowiedzialności rodziców, którzy swoje pociechy zabierają do zoo.
MRT

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.