Zmienna gra bydgoskiej młodzieży

Czytaj dalej
Dariusz Knopik

Pałac w Młodej Lidze Kobiet pokonał Legionovię. Nie powiodło się natomiast Łuczniczce, która w Gdańsku przegrała z liderem Młodej Ligi.

PAŁAC - LEGIONOVIA 3:2

Sety: 21:25, 22:25, 26:24, 28:26, 15:12
PAŁAC: Bałdyga, Maternia, Ziółkowska, Sidor,Fojucik, Śmieszek, Nowakowska (libero) oraz Orlicka, Brzoska.

To było niezwykle ważne spotkanie w kontekście walki o miejsce w pierwszej czwórce, które daje prawo gry w play off.

- W dwóch pierwszych setach mecz nam się nie układał - przyznał trener Rafał Gąsior. - Głównie brakowało nam punktów z prawego skrzydła. Postanowiłem za Natalię Sidor wprowadzić Magdę Orlicką. Jednocześnie na pozycję atakującej przesunąłem Weronikę Fojucik. Te roszady przyniosły skutek, bo zaczęliśmy grać skuteczniej. Jednak do końca trwała zażarta walka o każdy punkt. W czwartym secie Legionovia miała nawet piłkę meczową w górze, ale udało się nam ją obronić i wygrać seta na przewagi. W tie breaku przegrywaliśmy 6:8, ale ponownie udało się odwrócić wynik. Mówiąc sloganami: „wróciliśmy z dalekiej podróży”.

Klasyfikacja: 1. Budowlani Łódź (19), 2. Atom Trefl Sopot (18), 3. Chemik Police (13), 4. PAŁAC (10), 5. Legionovia (6), 6. PTPS Piła (6).

LOTOS TREFL - ŁUCZNICZKA 3:0

Sety: 25:21, 25:23, 29:27
ŁUCZNICZKA: Nowakowski, Wolański, Bobrowski, Siwicki, Kleinschmidt, Bobrowski, Hermann (libero) oraz Blige (libero).

W pierwszym secie kluczowy moment nastąpił przy stanie 17:15 dla Łuczniczki. Wtedy byd-goszczanie stracili 5 punktów z rzędu i już nie potrafili odwrócić losów tej partii.

W dwóch kolejnych setach zawodnicy Łuczniczki przegrywali końcówki. Szkoda przede wszystkim trzeciego seta, w którym zawodnicy z Bydgoszczy odrobili straty od stanu 11:16. Bydgoszczanie przegrali mecz, ponieważ popełnili zdecydowanie więcej błędów od rywala, aż o 15 (34-19). Żal tym większy, że byli lepsi w ataku (39-31), a pozostałe statystyki były równe (po 7 asów i bloków).

Pozostałe wyniki: Effector Kielce - AZS Politechnika Warszawska 2:3, Indykpol AZS - Cerrad Czarni Radom 3:1. Pauza Skra Bełchatów.

Klasyfikacja: 1. Lotos Trefl (22), 2. Indykpol AZS (17), 3. Effector (16), 4. AZS PW (13), 5. Cerrad Czarni (12), 6. Łuczniczka (11), 7. Skra (2).

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.