ZJEDNOCZONE EMIRATY ARABSKIE

Czytaj dalej

ZJEDNOCZONE EMIRATY ARABSKIE

Lecimy z Ławicy do Zjednoczonych Emiratów Arabskich!

Lato w środku zimy, w dodatku z orientalnym akcentem, w miejscu egzotycznym, a jednocześnie bardzo bezpiecznym. Plaże z bardzo ciepłą wodą, najwyższe wieżowce świata, tor Formuły I… a wszystko to zaczyna się w Poznaniu, w porcie lotniczym Poznań – Ławica. Oczywiście – to Zjednoczone Emiraty Arabskie, gdzie lądują samoloty ze stolicy Wielkopolski.

ZEA intrygują przede wszystkim bogactwem, najwyższymi i zarazem luksusowymi budynkami, usadowionymi w sąsiedztwie czystych plaż z bardzo ciepłą wodą, i oczywiście – przez większą część dnia skąpanych w słońcu. Klimat jest bardzo gorący, bo od kwietnia do września temperatura może dochodzić nawet do 40-50 stopni, a od października do marca – 20-30 stopni. Zatem zimą znajdziemy tu idealne warunki do odpoczynku! Pamiętajmy jednak, że wieczory mogą być chłodne.

Z Poznania warto skorzystać z połączenia czarterowego z Ras Al Chajma International Airport. Warto, bo Ras al – Chajma (Ras Al Khaimah) jest emiratem uznanym za najpiękniejszy turystycznie w federacji ZEA. Znajdziemy tu zarówno pomarańczowo – czerwoną pustynię, wysokie góry, zielone doliny i piękne plaże z zatokami i błękitnymi lagunami. Tu właśnie najczęściej przyjeżdżają rodziny z dziećmi, z myślą o których w emiracie zbudowano parki wodne i inne atrakcje dla najmłodszych. Nie bez znaczenia jest też fakt, że właśnie w Ras al-Chajma ma powstać kosmodrom dla przyszłych turystów kosmicznych.

Oprócz tego regionu, do najpopularniejszych miejsc w Emiratach należy Dubaj (tu znajdziemy najwyższe budynki świata, w tym liczący 828 metrów Burj Khalifa, wielką sztuczną wyspę Palma Jumeirah z luksusowymi hotelami, Burj al-Arab - jeden z najlepszych hoteli na świecie, Ski Dubai - stok narciarski, czy Hydropolis – podwodny hotel), a także nowoczesna i pełna przepychu stolica - Abu Dhabi, również z drapaczami chmur i siedmiopasmowymi ulicami. Warto odwiedzić też emirat Fujairah nad Zatoką Omańską i Morzem Arabskim – gdzie można nurkować wśród kolorowych ryb i wygrzewać się na szerokich plażach z czystym, nieco grubszym od naszego piaskiem z mieniącymi się muszlami i kawałkami koralowców.

W czasie wycieczki do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, kraju bogatego i znakomicie funkcjonującego w świecie finansów, turystyki i sportowych wyścigów, bezpieczeństwo gości i ich obsługa mają fundamentalne znaczenie – dlatego nie powinniśmy się tam spodziewać zamachów. Z uwagi na bardzo surowe kary przewidziane przez prawo, poziom przestępczości jest tu też bardzo niski.

Warto jednak przy tym pamiętać, by zachowywać się godnie i stosownie z oczekiwaniami lokalnych społeczności – czyli nie paradować w stroju kąpielowym po ulicach, czy nie całować się publicznie z wielkim zaangażowaniem. Patrząc jednak na 75 tysięcy Polaków, którzy co roku tam spędzają wakacje, szczególnie jesienne i zimowe, nie jest to dla nas problemem! Zatem – port lotniczy Poznań - Ławica zaprasza: tu rozpoczyna się wielka przygoda!

Zapraszamy – spakujcie walizki, przyjedźcie na Ławicę i odwiedźcie Zjednoczone Emiraty Arabskie!

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.