Zielony Marcelin

Czytaj dalej
Zielony Marcelin

Zielony Marcelin

Zielony Marcelin

Zielony Marcelin to zespół budynków o zróżnicowanej wysokości od pięciu do ośmiu pięter, opadających w kierunku przyległego Lasku Marcelińskiego, położonych przy ulicy Wałbrzyskiej 7 w Poznaniu.

W kompleksie zaprojektowano 201 mieszkań o zróżnicowanych powierzchniach, od 35-metrowych kawalerek po 135-metrowe apartamenty. Na parterze budynku usytuowanego najbliżej ulicy Wałbrzyskiej zaplanowane zostały lokale użytkowe przeznaczone pod nieuciążliwe usług.

Każde z mieszkań posiada balkon lub taras. Te na najwyższych kondygnacjach dysponują tarasami na dachu z nieograniczonym widokiem na sąsiednie tereny zielone.

Mieszkania na parterze posiadają ogródki o powierzchni od 20m2 do 140m2. Do dyspozycji mieszkańców zaprojektowane zostały wózkarnie i rowerownie, zlokalizowane przy głównych wejściach do budynków oraz podziemne hale garażowe z miejscami postojowymi.

Budynki zróżnicowane wysokościowo, zachowują spójność pod względem zastosowanych środków architektonicznych.
Architektura obiektów zbudowana jest na zasadzie kontrastu pomiędzy białymi ścianami, a grafitowymi oknami, balustradami balkonów i okładzinami ścian najwyższych kondygnacji. Swobodny układ okien i balkonów oraz zastosowana kolorystyka nadają budynkom lekki charakter.

Motywem przewodnim inwestycji Zielony Marcelin jest zieleń. Są to zielone dachy z roślinnością ekstensywną, ale też zieleń ozdobna w przestrzeniach wspólnych. Przemyślane zagospodarowanie tej przestrzeni będzie dawało możliwość wypoczynku i zabawy mieszkańcom całego kompleksu. Dlatego w projekcie znalazły się trzy place zabaw w otulinie zieleni, mała architektura, miejsca spacerowe dla pieszych i rowerzystów oraz miejsca postojowe dla rowerów.

Zielony Marcelin
to bezpośrednie sąsiedztwo Lasku Marcelińskiego i rozległych terenów spacerowych i rekreacyjnych. Wystarczy tylko przejść na drugą stronę ulicy... To wygodna lokalizacja dla ceniących sobie jednocześnie spokój i otoczenie zieleni, ale także łatwy i szybki dostęp do wszystkiego, co miasto może zaoferować. Z ulicy Wałbrzyskiej 7 w krótkim czasie dotrzeć można samochodem na Stary Rynek (w niespełna 20min.), na Dworzec PKP i MTP (nawet w 10min.), na Lotnisko Ławica (w ok. 5min.). Swoją infrastrukturę w szybkim tempie rozwija tutaj również MPK otwierając w pobliżu kolejne przystanki autobusowe.

Zielony Marcelin

Inwestycja:

Zielony Marcelin
ul. Wałbrzyska 7, Poznań
realizacja I etapu – IV kwartał 2018r.

Zielony Marcelin

Biuro sprzedaży:

Nieruchomości Wielkopolski – Pośrednictwo
ul. Garbary 53/2 Ip., 61-869 Poznań
te. 61 66 44 888, 608 635 020
biuro@zielonymarcelin.pl
www.zielonymarcelin.pl

Inwestor:

Inwestycje Wielkopolski
ul. Szkolna 1, 61-832 Poznań
tel. 61 851 85 78
biuro@inwestycjewielkopolski.pl
www.inwestycjewielkopolski.pl

Zielony Marcelin

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.