Łukasz Cichy

Zduny: Niebawem powstanie hotel dla pracowników Dunya Döner

Zduny: Niebawem powstanie hotel  dla pracowników Dunya Döner
Łukasz Cichy

Niedawno odbyła się licytacja sprzedaży działki w Zdunach o powierzchni 2,6 hektara. Wspomniana działka była tematem dyskusji już w grudniu ubiegłego roku. Radnych o zamiarze kupienia działki przez firmę Dunya Döner Kebab ze Zdun poinformował wówczas włodarz miasta Tomasz Chudy.

Firma wystąpiła również o wydanie zgody pod warunki zabudowy. Początkowo licytacja miała się odbyć na początku roku. Jeszcze podczas grudniowej sesji Rady Miejskiej burmistrz Zdun Tomasz Chudy mówił, że firma planuje wybudowanie tam hotelu dla pracowników. Radni pytali czy hotel będzie tylko dla pracowników i czy nie zagrozi lokalnym hotelom. Włodarz odparł, że po sprzedaży gruntu gmina nie może w to ingerować. Teren jeszcze do niedawna był dzierżawiony przez rolników, którzy niechętnie chcieli rezygnować z ziemi. Ostatecznie został jednak sprzedany. O zakupie poinformowała oficjalnie firma.

- Oczywiście jest w planach budowa hotelu. Dopiero po podpisaniu aktu notarialnego będziemy to wszystko planować, ale w jakim terminie nie wiemy - wyjaśniła Katarzyna Pospiech, członek zarządu firmy.

Cena wywoławcza za działkę wynosiła 479,7 tys. zł netto, jednak sprzedana została ona za kwotę 484,5 tys. zł netto, czyli za blisko 600 tys. zł brutto. W przetargu wzięło udział czterech oferentów. Działka znajduje się przy polnej drodze, która jest połączona z ulicami: Mikołaja Kopernika i Hipolita Cegielskiego. Jest położona równolegle w stosunku do ulicy Kroto-szyńskiej i torów kolejowych. Stanowi więc dobre miejsce lokalizacyjne.

Firma Dunya Döner Kebab zamierza nadal inwestować w Zdunach. W 2014 r. za blisko 12 mln zł oddano do użytku zakład, który obok istniejącego zakładu w Kobiernie jest kolejnym punktem rozwojowym w historii firmy. W Zdunach odbywa się produkcja mięsa drobiowego i cielęciny. W Kobiernie -produkcja mięsa wieprzowego. Zatrudnienie w Zdunach znalazło blisko 300 osób, w tym z powiatu. Hotel ma zapewnić zakwaterowanie głównie pracownikom spoza terenu powiatu krotoszyńskiego. Z informacji jakie uzyskaliśmy wynika, że budowa hotelu miałaby rozpocząć się z początkiem nowego roku.

Łukasz Cichy

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.