Zbudują elegancki dom dla seniorów

Czytaj dalej
Fot. Piotr Hoffmann
Piotr Hoffmann

Zbudują elegancki dom dla seniorów

Piotr Hoffmann

Już wkrótce rozpocznie się budowa kolejnego budynku, którego inwestorem jest śremskie TBS. Będzie to blok z wszelkimi wygodami dla osób starszych.

Ciekawą inwestycję zaplanowało do realizacji Śremskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Będzie to budynek wielorodzinny, usytuowany przy ul. Powstańców Wlkp.

- Budynek wyposażony będzie w windę dla ułatwienia komunikacji mieszkańców, z mieszkaniami o powierzchni około 38 metrów kwadratowych, które składać się będą z sypialni, salonu z aneksem kuchennym, kompletną łazienką oraz korytarzem.

Każde mieszkanie oddane zostanie do użytku „pod klucz”, to znaczy gotowe będzie do zamieszkania od zaraz - opowiada Wiesław Małaszniak, prezes spółki Śremskie TBS.

Mieszkania zostaną wyposażone w białą armaturę, kuchenkę gazową lub elektryczną, płytki, panele podłogowe oraz kompletne instalacje wodno-kanalizacyjne oraz gazowe (w przypadku zgody gazowni), elektryczne i centralnego ogrzewania. Mieszkania ogrzewane będą z PEC.

Tętniące życiem domy seniorów. Jak pomóc starszym?

Źródło: Dzień Dobry TVN / x-news

Ponadto inwestor planuje wydzierżawienie pomieszczeń na parterze budynku przychodni lekarskiej, gabinetom rehabilitacyjnym po atrakcyjnych stawkach w zamian za objęcie opieką lekarską i pielęgniarską mieszkańców budynku. Planowane jest również wyodrębnienie pomieszczenia na tak zwaną „świetlicę” wewnątrz budynku.

- Projektowana nieruchomość, mieszkania jak i otoczenie wokół budynku mają być pozbawione barier architektonicznych, a zaprojektowane mieszkania będą miały zamontowane szerokie drzwi (umożliwiające poruszanie się na wózku), poręcze, antypoślizgowe posadzki, w budynku zamontowana ma być winda.

Inne zastosowane udogodnienia mają ułatwić osobom poruszającym się na wózku swobodne poruszanie się i obsługę urządzeń w mieszkaniu, ponadto okna i drzwi będą przystosowane dla osób starszych, a włączniki światła będą zainstalowane niżej niż standardowo - wyjaśnia prezes TBS.

Zaprojektowane mieszkania mają być nieduże to znaczy jedno- i dwupokojowe, łatwe do utrzymania i niedrogie w eksploatacji.

Spółka wytypowała około 90 potencjalnych chętnych. Program cieszy się dużym zainteresowaniem wśród osób starszych.

Było to możliwe również dzięki zaprezentowanym w ankiecie wyliczeniom mocno przemawiającym do wyobraźni potencjalnym chętnym na przeprowadzkę do projektowanego bloku. Przykładowo: osoba, która przeprowadziłaby się do mieszkania o powierzchni 38 m2 płaciłaby jedynie 9 złotych za metr powierzchni mieszkania. Pozwoliłoby to rocznie zaoszczędzić nieco ponad 5 tysięcy złotych, biorąc pod uwagę średnie wyliczenia wśród dotychczasowych użytkowników mieszkań komunalnych, będących w zasobach zarządzanych przez spółkę TBS.

Seniorzy potrafią się bawić!

Źródło: gp24.pl / x-news

Piotr Hoffmann

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gloswielkopolski.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.