Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu zachęca: Warto jeździć z kulturą

Czytaj dalej
Fot. ZTM Poznań
Bogna Kisiel

Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu zachęca: Warto jeździć z kulturą

Bogna Kisiel

Trwa akcja „Warto jeździć z kulturą”. Tym razem Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu akcentuje dwie kwestie – właściwe przewożenie bagażu w autobusach i tramwajach oraz apeluje, by nie zajmować miejsc tuż przy drzwiach pojazdu.

– Szczególną uwagę chcemy zwrócić na plecaki. Zdejmijmy je przed wejściem do autobusu lub tramwaju – zachęca Bartosz Trzebiatowski, rzecznik ZTM.

– Postawmy je na podłodze przy nodze, między siedziskami lub innym miejscu, gdzie nie utrudniają życia innym.

Miejsca przy drzwiach pojazdów MPK są namiętnie oblegane przez pasażerów, podczas gdy wnętrze tramwaju czy autobusu „świeci pustkami”. Dodajmy, że te osoby często jadą kilka przystanków.

Do najbardziej irytujących sytuacji dochodzi w godzinach szczytu, gdy część pasażerów nie może dostać się do pojazdu, choć widać, że wewnątrz jest jeszcze miejsce, ale osoby „okupujące” wejścia ani myślą się przesunąć.

ZTM apeluje również, aby ustępować miejsca osobom potrzebującym, zwalniać miejsca wyznaczone na przykład na wózek dziecięcy, gdy rodzice wsiadają z nim.

Ponadto ZTM przypomina, że: najpierw wysiadamy, a potem wsiadamy; należy zachować zasady bezpieczeństwa, gdy przewozimy rower; w tramwajach i autobusach nie jemy i nie pijemy.

W ramach akcji „Warto jeździć z kulturą” ZTM rozdaje opaski odblaskowe ze swoim logotypem. Dostępne są one (do wyczerpania zapasów) od poniedziałku w 11. Punktach Obsługi Klienta ZTM.

Bogna Kisiel

Wszystko co dotyczy Poznania, czym żyją mieszkańcy jest mi bliskie. Pod lupę biorę decyzje władz, działalność miejskich spółek, instytucji, związków międzygminnych. Bacznie wsłuchuję się w głos poznaniaków i radnych. Od lat śledzę rozwój aglomeracji poznańskiej, działania podejmowane przez powiat poznański, szczególnie bacznie obserwuję gminę Czerwonak. Chętnie podejmuję tematy społeczne, historie ludzi zmagających się z przeciwnościami losu, pomysły młodych ludzi, które mogą zrewolucjonizować nasze życie. Interesują mnie rozwiązania komunikacyjne, problematyka zagospodarowania przestrzennego i gospodarki odpadami, bo jeśli w tych obszarach nie znajdziemy rozsądnych rozwiązań, to zapłacą za to przyszłe pokolenia.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.