Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Weronika Wojciechowska

Zapisane, więc niezapomniane. Historie kościańskich rodzin

Latem w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kościanie odbyło się spotkanie promujące już drugą książkę autorki. Debiutem literackim Aleksandy Szukalskiej Fot. Weronika Wojciechowska Latem w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kościanie odbyło się spotkanie promujące już drugą książkę autorki. Debiutem literackim Aleksandy Szukalskiej była wydana w 2002 roku książka pt. „Umierać jak Polak” także o tematyce historycznej.
Weronika Wojciechowska

Aleksandra Szukalska mieszkanka Kościana wydała już drugą książkę o tematyce historycznej. Tym razem są to wspomnienia prawdziwych wydarzeń opartych na tle historycznym.

Opisuje życie rodzin Fabiańczyków, Szukalskich oraz Szafranków. Praca nad książką trwała siedem lat. Wydawcą jest Biblioteka Miejska w Kościanie. Książkę można zakupić w księgarni Cichorzewskich przy ul. Strzeleckiej.

Do powstania książki zainspirowała ją mama, która opowiadała jej historie bliskich i dociekała prawdy o losie członków swojej rodziny.

Prace nad książką pt. „Historie życia” rozpoczęły się już w 2010 roku od stworzenia notatek dotyczących członków rodzin Fabiańczyków, Szafranków oraz Szukalskich. Jak mówi sama autorka, przyczyn do stworzenia tych zapisków było wiele.

- Przede wszystkim chciałam pozostawić wspomnienia dla potomnych rodziny

- tłumaczy Aleksandra. - Chciałam też ukazać i przekazać przyszłym pokoleniom choć w ogólnym zarysie jak zachodziły przemiany ustrojowe zachodzące w Polsce i ich skutki, zmagania Polaków spowodowane wojnami i politycznymi reżimami - podkreśla mieszkanka Kościana.

Historie rodzinne zawarte w książce obejmują okres od zaboru pruskiego, poprzez wojny, okresy powojenne aż do czasów współczesnych. Celem książki było też opisanie autentycznych wydarzeń i historii, wbrew, jak sama autorka zaznaczyła, kontrowersyjnych i propagandowych wypowiedzi na temat przeszłości.

Pozostało jeszcze 64% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Weronika Wojciechowska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gloswielkopolski.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.