Zaniemyśl: Za oknami mają tor wyścigowy. Walczą z nim od lat

Czytaj dalej
Fot. Waldemar Wylegalski
Mikołaj Woźniak

Zaniemyśl: Za oknami mają tor wyścigowy. Walczą z nim od lat

Mikołaj Woźniak

W Jeziorach Wielkich działa tor wyścigowy, na którym regularnie odbywają się wyścigi i treningi tzw. „wraków”. Samochody hałasują i jak tłumaczy mieszkająca obok rodzina - nie pozwalają wypocząć w żaden weekend. Po kilku postępowaniach wyznaczono normy hałasu dla toru, ale na razie nie są one przestrzegane.

Agro Wrak Track, to znajdujący się w Jeziorach Wielkich (gm. Zaniemyśl) tor wyścigowy. Regularnie odbywają się na nim wyścigi i treningi „wraków”, czyli samochodów o wartości oscylującej wokół tysiąca złotych. Od powstania toru w 2014 roku jego działalność przeszkadza Katarzynie i Andrzejowi Gmurczykom. W tej sprawie wypowiadał się już Starosta Średzki i Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Poznaniu. Teraz decyzję ma podjąć Wojewódzki Sąd Administracyjny, bo ostatecznie tam trafiła sprawa.

Wyścigi co weekend
- Na sąsiedniej posesji regularnie odbywają się wyścigi i treningi samochodowe. To dla nas bardzo uciążliwe. Hałas jest ponad normę, a kiedyś towarzyszył nam niemal każdego dnia, bo na posesji regularnie działał warsztat. Dziś jest uruchamiany przed zawodami - opisują Katarzyna i Andrzej Gmurczykowie. Dodają, że kiedy w 2014 roku zaczęła się cała sprawa ich dzieci bały się wychodzić do ogrodu przez ryk silników i smród spalin oraz rozgrzanych opon. Później coraz częściej narzekały na ból brzucha i głowy. Hałas ma być słyszalny nawet w domu.

- Po tygodniu w pracy, weekend w takim sąsiedztwie nie daje szans na wypoczynek i spokój. A te należą się każdemu w jego miejscu zamieszkania

- dodaje małżeństwo.

W dalszej części tekstu przeczytasz:

 • Kiedy tor zniknie?
 • Jak właściciel toru tłumaczy swoją działalność?
 • Co zrobiono, aby ograniczyć uciążliwość toru?
Pozostało jeszcze 70% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Mikołaj Woźniak

Piszę przede wszystkim o polityce - na bieżąco monitoruję pracę posłów i senatorów z Wielkopolski, a także to jakie projekty ustaw trafiają do Sejmu. Zajmuję się również drogami - przede wszystkim planami budowy nowych dróg ekspresowych i krajowych, z których będą mogli korzystać mieszkańcy Wielkopolski. Zdarza mi się pisać także teksty interwencyjne, opisywać ludzkie historie, czy problemy przyszłych mieszkańców z opóźnionymi inwestycjami deweloperskimi. Staram się być na bieżąco z tym co się dzieje i poszukiwać tematów z naprawdę różnych dziedzin. Z "Głosem" jestem związany od czerwca 2015 r., czyli tak naprawdę od momentu... skończenia liceum.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.