Jakub Czekała

Zamieszanie wokół przedszkola w Nowym Tomyślu. Dzieci miały przymusowe dłuższe wakacje

Przedszkole zwiedzali także rodzice, by na własne oczy zobaczyć, czy wszystko jest gotowe na przyjęcie ich pociech. Fot. Jakub Czekała Przedszkole zwiedzali także rodzice, by na własne oczy zobaczyć, czy wszystko jest gotowe na przyjęcie ich pociech.
Jakub Czekała

W czwartek byliśmy w Przedszkolu nr 1 w Nowym Tomyślu. Obiekt znajdujący się przy ulicy Barteckiego od 10 września miał przyjmować już dzieci, ale tak się nie stało.

Rodzice dzieci Przedszkola Nr 1 im. Misia Uszatka w Nowym Tomyślu otrzymali w piątek, 31 sierpnia po południu telefon z informacją, że przedszkole będzie zamknięte w poniedziałek, 3 września, gdy rozpocznie się nowy rok przedszkolno-szkolny i będą musieli jakoś sobie poradzić, bo placówka ich pociech nie przyjmie...

Około godziny 9 w poniedziałek (3 września) przed Urzędem Miejskim zaczęli zbierać się rodzice, kilkoro z nich przyszło z dziećmi. Grupa chciała uzyskać od burmistrza Włodziemierza Hibnera wyjaśnienia w związku z zaistniałą sytuacją, dowiedzieć się, jakie są możliwe rozwiązania i na co mogą liczyć.

Kilkanaście osób weszło do sekretariatu burmistrza. Włodzimierza Hibnera nie zastali, bo ten był na otwarciu dobudowanego skrzydła SP nr 2. Mieszkańców podjęła jego zastępczyni Adrianna Zielińska, która starała się wyjaśnić zaistniałą sytuację. Ostatecznie część rodziców spotkała się z burmistrzem około południa. Z naszych informacji wynika, że szef gminy przeprosił ich za zaistniałą sytuację.

Kiedy ostatecznie przedszkole zacznie pracę? Jak całą sytuację oceniają rodzice przedszkolaków? Tego dowiesz się z dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 65% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Jakub Czekała

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gloswielkopolski.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.