Marta Danielewicz

Zamek w Stobnicy: Wydaliśmy zwierzęta, bo nie było pieniędzy na ich utrzymanie - odpowiadają pracownicy Stacji w Stobnicy

Przedstawiciele Stacji Doświadczalnej w Stobnicy tłumaczą, że pozbycie się zwierząt było konieczne ze względów finansowych. Fot. archiwum Andrzeja Bereszyńskiego Przedstawiciele Stacji Doświadczalnej w Stobnicy tłumaczą, że pozbycie się zwierząt było konieczne ze względów finansowych.
Marta Danielewicz

Odpowiadając na zarzuty stawiane przez prof. Andrzeja Bereszyńskiego przedstawiciele Stacji Doświadczalnej w Stobnicy tłumaczą, że pozbycie się zwierząt było konieczne ze względów finansowych.

Przypomnijmy, że w Stobnicy, na granicy z Puszczą Notecką powstaje ogromny budynek mieszkalny przypominający zamek. Firma D.J.T. pod inwestycję kupiła także w 2016 r. Stację Doświadczalną UP w Poznaniu wraz ze zwierzętami.

Czytaj:
Zamek w Stobnicy: W Stacji Doświadczalnej Uniwersytetu Przyrodniczego usypiano wilki, wywożono inne zwierzęta?

Pozostało jeszcze 83% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marta Danielewicz

Zajmuję się głównie tematyką z zakresu ochrony środowiska, śledzę także rozwój lokalnego biznesu. Tropię afery toksyczne, bacznie obserwuję zmiany w świadomości i prawie dotyczące ochrony środowiska. Staram się rzetelnie i na bieżąco informować przed jakimi wyzwaniami stoimy w obliczu zmian klimatycznych, stepowienia Wielkopolski i suszy. Z kolei w biznesie podziwiam nowe rozwiązania technologiczne, kibicuję małym i dużym firmom, stosującym się do zasad CSR, piszę o prawach pracownika, a także o tych, którzy o nie walczą.
Prywatnie mam szczęście być właścicielką psa, który został interwencyjnie odebrany z pseudohodowli, lubię dobrą kuchnię, niskobudżetowe podróże po świecie, a także filmy animowane.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.