Zakłady Mięsne Agro-Handel: Potentat spożywczy i sponsor

Czytaj dalej
Fot. Materiały prasowe
Marek Lubawiński

Zakłady Mięsne Agro-Handel: Potentat spożywczy i sponsor

Marek Lubawiński

Zakłady Mięsne Agro-Handel należą do ścisłej czołówki krajowej producentów mięsa i przetworów mięsnych. Ich właścicielem jest założona w 1989 roku Agro-Handel Spółka z o.o. Od początku istnienia firmy prezesem Zarządu Spółki jest Jan Ludwiczak.

Należący do firmy Zakład Mięsny w Mościszkach (gmina Krzywiń) zajmuje się ubojem, rozbiorem i przetwórstwem mięsa wieprzowego i wołowego. W 2018 roku spółka zdecydowała się przeznaczyć na inwestycje ponad 10 milionów złotych.

- Wdrożyliśmy nowoczesne rozwiązania, które zwiększyły wydajność produkcji i przetwórstwa o 35 procent - mówi prezes Jan Ludwiczak. - Zakupiliśmy nowoczesną linię ubojową, o zdolności ubojowej 2500 sztuk trzody chlewnej na dobę. Linia wyposażona jest w automatyczny system głuszenia trzody w atmosferze dwutlenku węgla. Dział rozbioru rozbiera dziennie ok. 1600 sztuk.

Na bazie własnego surowca Agro-Handel produkuje 500 ton miesięcznie wędlin, wędzonek i wyrobów wędliniarskich. Produkty rozprowadzane są poprzez sieć własnych 40 sklepów i dwóch hurtowni w całym kraju.

- Najważniejszym celem jest produkcja żywności bezpiecznej, zdrowej, smacznej i zaspokajającej potrzeby konsumentów. Ciągle dążymy do podnoszenia jakości naszych produktów

- dodaje Jan Ludwiczak.

Zdaniem prezesa firmy Agro-Handel Spółka z o.o. wpływa na to przede wszystkim:

- Aby jeszcze lepiej podnosić jakość i bezpieczeństwo zdrowotne produkowanej żywności, naszym dodatkowym celem jest certyfikowanie wdrażanego systemu BRC Food w 2019 roku - twierdzi Jan Ludwiczak.

Jan Ludwiczak, prezes Agro-Handel Spółka z o.o., potentat w branży mięsnej i wędliniarskiej
Materiały prasowe Jan Ludwiczak, prezes Agro-Handel Spółka z o.o., potentat w branży mięsnej i wędliniarskiej

Zakłady Mięsne Agro-Handel są głównym sponsorem Klubu Jeździeckiego Agro-Handel. Klub ze Śremu 13-krotnie wygrywał ranking Polskiego Związku Jeździeckiego w konkurencji skoków przez przeszkody.

W tym roku Jarosław Skrzyczyński po raz trzeci w swojej karierze został mistrzem Polski. To aktualnie 51. jeździec w rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej. Tylko w 2018 roku wygrał 17 konkursów zaliczanych do rankingu FEI, w tym konkursy Grand Prix podczas czterogwiazdkowych zawodów w słowackim Samorinie i podczas poznańskiej Cavaliady.

Zawodnicy KJ Agro-Handel zdominowali rozgrywki Polskiej Ligi Jeździeckiej w 2018 r. Najtrudniejszą i najbardziej prestiżową kategorię złotą wygrał Dawid Skiba, wyprzedzając kolegę klubowego Mściwoja Kieconia, który w swojej karierze sięgał dwukrotnie po tytuł mistrza Polski seniorów. W kategorii srebrnej również zwyciężył Dawid Skiba. Drużynowy Puchar Polski Polskiej Ligi Jeździeckiej należy oczywiście także do KJ Agro-Handel Śrem.

Również w kategoriach młodszych (młody jeździec, junior) jest wiele zawodniczek i zawodników, którzy zdobywają laury na imprezach krajowych i międzynarodowych. Należy tu wymienić Dajanę Pawlicką, Wiktora Szałę, Marię Baehr, Matyldę Malepszy, Szymona Tęczę i Marię Stanisławiak.

Marek Lubawiński

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.