Zaginiony biznesmen i ręka z Warty

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Gdak
Maciej Czerniak

Zaginiony biznesmen i ręka z Warty

Maciej Czerniak

Nowy trop w sprawie zaginięcia Adama F. z Janikowa ujawniony przy okazji sprawy zniknięcia Ewy Tylman? Dokonano makabrycznego odkrycia.

W trakcie poszukiwań Ewy Tylman, zaginionej przed tygodniem mieszkanki Poznania z Warty wyłowiono fragment ludzkiej ręki. Część ciała, którą zauważono w rzece w sobotę, trafiła już do policyjnych biegłych. Stwierdzili, że nie jest to ręka kobiety.

W poszukiwania włączył się Krzysztof Rutkowski. Były detektyw twierdzi, że wie do kogo może należeć ucięta część ramienia: - Przypuszczamy, że to fragment ciała Adama F., mieszkańca Janikowa, który zaginął 23 maja 2013 roku.

Policja na razie nie potwierdza tych rewelacji.

- Tkanki wyłowionej z Warty ręki są poddawane badaniom genetycznym - mówi sierż. Marek Kowaliński z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Adam F. to biznesmen działający w branży motoryzacyjnej. Był świadkiem w procesie jednej ze szczecińskich grup przestępczych. A w kwietniu 2014 roku - czyli ponad rok po zgłoszeniu jego zaginięcia - został skazany przez tamtejszy sąd za wyłudzenia VAT-u w obrocie paliwami.

Pierwotnie policjanci badający sprawę jego zniknięcia zakładali uprowadzenie. Poszukiwania trwają, ale Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy umorzyła śledztwo w sprawie ewentualnego porwania Adama F.

Maciej Czerniak

Zajmuję się tematyką kryminalną, policyjną, jestem autorem relacji sądowych. Piszę też na tematy bieżące, dotyczące samorządu, problemów mieszkańców. Co najbardziej lubię w pracy? Zaskakujące historie, które mam przyjemność przedstawiać Czytenikom. Jak wiadomo, życie pisze najlepsze scenariusze. Nie tylko filmowe.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.