Z Poznaniem będzie gorzej niż z Sodomą, jeśli zagłosuje na Jacka Jaśkowiaka - twierdzi ksiądz prezbiter Archidiecezji Poznańskiej

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Gdak/twitter
Mikołaj Woźniak, Nicole Młodziejewska

Z Poznaniem będzie gorzej niż z Sodomą, jeśli zagłosuje na Jacka Jaśkowiaka - twierdzi ksiądz prezbiter Archidiecezji Poznańskiej

Mikołaj Woźniak, Nicole Młodziejewska

Kontrowersyjny wpis na twitterze zamieścił w poniedziałek ksiądz Daniel Wachowiak z Poznania. Odnosił się on do wprowadzenia całodobowych dyżurów ginekologicznych, które jakiś czas temu ogłosił Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. Stolicę Wielkopolski przyrównał do... Sodomy. Co sądzą o tym radni i sam prezydent?

Tweet księdza odnosił się do wiadomości, którą podało Radio Maryja. Rozgłośnia informowała, że "Prezydent Poznania zapowiada dostępność do ginekologa i tabletek "dzień po" przez całą dobę". Ksiądz Wachowiak skomentował to tak:

Katolikom z Poznania uważającym się za wierzących a chcącym głosować na tego człowieka [Jacka Jaśkowiaka - dop. red.] nie może być to obojętne. Poznaniu, Poznaniu... bo gorzej na sądzie Bożym będzie z tobą, niż z Sodomą... (pisownia oryg.).


Całodobowe dyżury ginekologiczne, prezydent Jaśkowiak zapowiedział już w marcu tego roku. W ten sposób odpowiedział na sprzeciw kobiet wobec planów zaostrzenia ustawy aborcyjnej. Ginekolog ma być dostępny przez cały czas i darmowy.

Rozdział i współpraca

- Nie komentujemy wypowiedzi księży na portalach społecznościowych, a stanowisko Kościoła na temat „księża a polityka” znajduje się w oficjalnych dokumentach, choćby w Katechizmie Kościoła Katolickiego – pada tam m.in. stwierdzenie: „Nie należy do pasterzy Kościoła bezpośrednie angażowanie się w działalność polityczną" - odpowiada na naszą prośbę o komentarz ks. Maciej Szczepaniak, rzecznik poznańskiej kurii.

Kontrowersyjny wpis na Twitterze zamieścił w poniedziałek ksiądz Daniel Wachowiak z Poznania. Odnosił się on do wprowadzenia całodobowych dyżurów ginekologicznych,
twitter Kontrowersyjny wpis na Twitterze zamieścił w poniedziałek ksiądz Daniel Wachowiak z Poznania. Odnosił się on do wprowadzenia całodobowych dyżurów ginekologicznych, które jakiś czas temu ogłosił Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Zaznacza też, że ks. Wachowiak zapewnia, iż jego wpisy, to nie prowadzenie działalności politycznej. Mają mieć podstawy w społecznej nauce Kościoła.

Swój wpis na twiterze ksiądz Daniel Wachowiak tłumaczy odwołaniem się

W dalszej części artykułu przeczytasz m.in. jak wpis księdza komentuje Jacek Jaśkowiak. O zdanie pytamy też poznańskich radnych i samego ks. Daniela Wachowiaka.

Pozostało jeszcze 68% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Mikołaj Woźniak, Nicole Młodziejewska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.