Z Poznania lata więcej osób, ale...

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Gdak
Marta Danielewicz

Z Poznania lata więcej osób, ale...

Marta Danielewicz

Ławica podsumowała okres wakacyjny. Z poznańskiego portu lotniczego skorzystało więcej osób niż w 2015 r. Wciąż jest wiele do poprawy.

Ławica w październiku zamknęła i podsumowała okres wakacyjnych tras wypoczynkowych. Z poznańskiego portu lotniczego skorzystało więcej pasażerów niż w analogicznym okresie rok temu. Wpływ na to z pewnością miał zeszłoroczny remont lotniska, gdy port był nieczynny.

- Rok 2016 pod względem liczby kierunków to rok rekordowy i z pewnością z tej tendencji nie zrezygnujemy - zapowiada Mariusz Wiatrowski, prezes Ławicy i wymienia, że coraz chętniej ludzie podróżują samolotami z Poznania do Warszawy, wybierają też loty czarterowe.

Prezes ma nadzieję, że wyniki się poprawią, gdy jedna z tanich linii lotniczych na swoją nową bazę operacyjną wybierze właśnie Poznań. - Tu dużo pracy także po naszej stronie, by uruchamiali nowe połączenia z Poznania. Od samego początku, gdy zaczęto otwierać bazy w Polsce, Poznań jest na krótkiej liście faworytów. Uważamy, że teraz w końcu się tej bazy doczekamy, bo Poznań to atrakcyjny kierunek dla tej linii - dodaje Wiatrowski.

Prezes zaznacza, że grudzień to czas świątecznych podróży a także początek sezonu narciarskiego. A więc i w tym okresie poznańskie lotnisko może odnotować zysk. - W ubiegłym roku w grudniu mieliśmy ponad 93 tysiące podróżnych korzystających z naszego lotniska. Prognozujemy, że w tym roku będzie ich znacznie więcej. W całym 2016 roku chcemy obsłużyć 1,7 mln pasażerów, prognoza na 2017 rok zakłada, że przez lotnisko w Poznaniu przewinie się 1,9 mln osób - mówi Wiatrowski.

Największe targi dronów na poznańskiej Ławicy

Źródło: TVN24 / x-news

W ostatnich dniach Ławica zmaga się także z gęstą mgłą, która spowija Poznań. Z tego powodu w środę odwołano lot z Monachium do Poznania, a niektóre zostały opóźnione - jak np. ten ze stolicy Wielkopolski do Warszawy o godzinę.

Marta Danielewicz

Zajmuję się głównie tematyką z zakresu ochrony środowiska, śledzę także rozwój lokalnego biznesu. Tropię afery toksyczne, bacznie obserwuję zmiany w świadomości i prawie dotyczące ochrony środowiska. Staram się rzetelnie i na bieżąco informować przed jakimi wyzwaniami stoimy w obliczu zmian klimatycznych, stepowienia Wielkopolski i suszy. Z kolei w biznesie podziwiam nowe rozwiązania technologiczne, kibicuję małym i dużym firmom, stosującym się do zasad CSR, piszę o prawach pracownika, a także o tych, którzy o nie walczą.
Prywatnie mam szczęście być właścicielką psa, który został interwencyjnie odebrany z pseudohodowli, lubię dobrą kuchnię, niskobudżetowe podróże po świecie, a także filmy animowane.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.