Wykład kontrowersyjnego znachora odbędzie się w Poznaniu. Środowisko naukowe się od niego odcina

Czytaj dalej
Fot. Mat. prasowe
Marta Danielewicz

Wykład kontrowersyjnego znachora odbędzie się w Poznaniu. Środowisko naukowe się od niego odcina

Marta Danielewicz

W Poznaniu ma odbyć się konferencja „Czego Ci lekarz nie powie”, której głównym prelegentem ma być Jerzy Zięba. Przeciwnicy głoszonych przez niego metod leczenia ostrzegają, że jego wykłady nie niosą żadnej wartości merytorycznej i mogą być szkodliwe.

Jerzy Zięba to znany w całej Polsce znachor XXI wieku. Ukończył krakowską Akademię Górniczo-Hutniczą, ale karierę zrobił jako propagator naturo i hipnoterapii. Tyle samo co zwolenników, ma też przeciwników, którzy uważają że głoszone przez niego metody leczenia to pseudonauka i są szkodliwe. Znany jest też ze swojej antyszczepionkowej działalności oraz walki z używaniem Wi-Fi.

Jerzy Zięba będzie gościem i ostatnim z prelegentów konferencji „Czego Ci lekarz nie powie”, która odbędzie się 7 października w Poznaniu, w hotelu Novotel. Koszt to 75 zł.

– Metody wygłaszane przez Jerzego Ziębę nie mają oparcia w dowodach, a w połączeniu z promowanym przez Jerzego Ziębę zniechęcaniem do prawdziwego leczenia, mogą być fatalne w skutkach

– mówi Łukasz Sakowski, bloger naukowy prowadzący stronę tylkoteoria.pl. Zdaniem Sakowskiego, teorie wygłaszane przez Ziębę oparte są na fragmentarycznych czy wybiórczych dowodach i nie niosą wartości merytorycznej.

W dalszej części artykułu:

 • Dlaczego według naukowców metody Jerzego Zięby są szkodliwe?
 • Dlaczego do poznańskiej konferencji krytycznie odnoszą się lekarze?
Pozostało jeszcze 63% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Marta Danielewicz

Zajmuję się głównie tematyką z zakresu ochrony środowiska, śledzę także rozwój lokalnego biznesu. Tropię afery toksyczne, bacznie obserwuję zmiany w świadomości i prawie dotyczące ochrony środowiska. Staram się rzetelnie i na bieżąco informować przed jakimi wyzwaniami stoimy w obliczu zmian klimatycznych, stepowienia Wielkopolski i suszy. Z kolei w biznesie podziwiam nowe rozwiązania technologiczne, kibicuję małym i dużym firmom, stosującym się do zasad CSR, piszę o prawach pracownika, a także o tych, którzy o nie walczą.
Prywatnie mam szczęście być właścicielką psa, który został interwencyjnie odebrany z pseudohodowli, lubię dobrą kuchnię, niskobudżetowe podróże po świecie, a także filmy animowane.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.