Iwona Marciniak

Wydatki w Kołobrzegu. Na nową drogę, ronda i sport

W tej chwili prace objęły odcinek od zjazdu z Mostu Portowego w ulicę Mickiewicza do ulicy Spacerowej. Przejazd z mostu do portu odbywa się ul. Port Fot. Michał Świderski W tej chwili prace objęły odcinek od zjazdu z Mostu Portowego w ulicę Mickiewicza do ulicy Spacerowej. Przejazd z mostu do portu odbywa się ul. Portową
Iwona Marciniak

Są obiecane unijne pieniądze na modernizację ulicy Towarowej i kawałka Zdrojowej. Na wydatki sportowe też się coś znalazło, choć to pieniądze mniejsze.

Przebudowa ulicy Towarowej i odcinka Zdrojowej w dzielnicy uzdrowiskowej już trwa, co na własnej skórze odczuwają przede wszystkim letnicy. To dlatego, że magistratowi nie udało się przeforsować koncepcji całkowitego wstrzymania prac na sezon. Co więcej, jeszcze przed przetargiem na wykonaniem tej inwestycji, zainteresowane firmy dawały do zrozumienia, że chcąc się terminowo wywiązać z zadania (inwestycja musi się zakończyć do czerwca 2018 roku), musiałyby pracować i latem.

Cała inwestycja pochłonie ok. 7,5 mln zł. Dofinansowanie to ponad 5 mln zł, przyznane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Remont obejmuje nawierzchnię ul. Towarowej i odcinka Zdrojowej.

Ma się tu zmienić także tzw. infrastruktura okołodrogowa, czyli chodniki i parkingi. Pewną nowością będzie tzw. rondo biszkoptowe (dwa ronda połączone w jedno), „rozprowadzające” ruch aut między ulice Mickiewicza, Zdrojową, Towarową i Obrońców Westerplatte. Będzie to przy okazji największe rondo w mieście. Przebudowa czeka w sumie blisko kilometrowy odcinek ulic (Zdrojowa będzie remontowana na odcinku do małego ronda u zbiegu z Solną).

Wykonawcą jest firma DOMAR. Kilka dni temu Anna Mieczkowska, członkini zarządu województwa, reprezentująca Urząd Marszałkowski, podpisała umowę na przekazanie 5 mln złotych. Tego samego dnia jej podpis pojawił się na dokumentach poświadczających przekazanie dofinansownaia na kilka inwestycji w infrastrukturę sportową.

Chodzi o 7 tys. złotych na wymianę maty zapaśniczej w sali sportów walki i materacy zapaśniczych dla kołobrzeskiego MOSiR-u (cały koszt to 20 tys. zł), 8 tys. zł na zakup wyposażenia zewnętrznych boisk sportowych w Ustroniu Morskim (całość kosztuje 24,4 tys. zł) i 17 tys. zł na remont podłogi w Zespole Szkół im. Macieja rataja w Gościnie.

W tym ostatnim przypadku całość ma kosztować blisko 40 tys. złotych.

Iwona Marciniak

Piszę w Głosie Koszalińskim od 1998 roku. Mam szczęście mieszkać w Kołobrzegu, którego plaża - bez względu na porę roku - to najlepszy antydepresant i akumulator dobrej energii. Zwłaszcza gdy biega się po niej z psem (a najlepiej z psami ;))


Informuję o tym, co dzieje się w mieście i powiecie kołobrzeskim. Moje teksty można znaleźć w sieci na stronie www.gk24.pl, www.kolobrzeg.naszemiasto.pl, na fejsbukowym profilu Kołobrzeg nasze miasto oraz w papierowym wydaniu Głosu Koszalińskiego.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.