Wybory samorządowe w Poznaniu: Spór na lewicy trwa. Tomasz Lewandowski nie chce na listach Marka Niedbały

Czytaj dalej
Fot. Waldemar Wylegalski
Łukasz Cieśla

Wybory samorządowe w Poznaniu: Spór na lewicy trwa. Tomasz Lewandowski nie chce na listach Marka Niedbały

Łukasz Cieśla

Poznańskie SLD nadal nie zawarło porozumienia z wiceprezydentem Tomaszem Lewandowskim, który ogłosił powstanie lewicowego komitetu w wyborach samorządowych. Trwający spór dotyczy liczby czołowych miejsc dla SLD na listach wyborczych. A jednym z wątków ma być niechęć Tomasza Lewandowskiego do byłego posła SLD Marka Niedbały zamierzającego startować w najbliższych wyborach.

Daliśmy Tomaszowi Lewandowskiemu czas do najbliższego wtorku. Albo zaakceptuje nasze propozycje, albo każdy z nas pójdzie w swoją stronę

– zapowiada Bartosz Kaczmarek, szef poznańskiego SLD, po kolejnej turze rozmów na linii SLD – Tomasz Lewandowski. Do dyskusji doszło w ubiegłym tygodniu. Porozumienia nie ma.

Czytaj też: Poznańska lewica spiera się o miejsca na listach

Przypomnijmy, że w połowie czerwca Tomasz Lewandowski, wiceprezydent Poznania, ogłosił swój start na prezydenta Poznania oraz powstanie komitetu skupiającego ludzi „o lewicowej wrażliwości”. Lewandowskiego, w przeszłości ważnego działacza poznańskiego SLD, poparła część znanych polityków tej partii. Na jego konferencję przyszła m.in. europosłanka SLD Krystyna Łybacka oraz wieloletni poznański radny SLD Antoni Szczuciński.

Zabrakło jednak Bartosza Kaczmarka, obecnego szefa poznańskiego SLD. Nieobecność była nieprzypadkowa. Część działaczy SLD nie zgodziła się na wstępny podział miejsc na wspólnych, lewicowych listach.

 • Tomasz Lewandowski nie chce na listach Marka Niedbały
 • Co się będzie działo w przed wyborami na lewicy? Są dwa scenariusze. Jakie?

Czytaj więcej w dalszej części artykułu:

Pozostało jeszcze 70% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Łukasz Cieśla

Zajmuję się głównie sprawami kryminalnymi, śledztwami, prokuraturą i procesami sądowymi. Chętnie podejmuję również inne, ciekawe i kontrowersyjne tematy. Czasami piszę o polityce. Jestem współautorem reportaży telewizyjnych w "Superwizjerze TVN".

Wychodzę z założenia, że najciekawsi są ludzie i fakty.

W "Głosie Wielkopolskim" swoje pierwsze teksty opublikowałem jeszcze jako student, latem 2003 roku. Prywatnie jestem pasjonatem sportu pod różnymi postaciami, podróży i Gruzji, do której jeżdżę od kilkunastu lat.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.