Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019: Jedynki na listach dla Szejnfelda i Czarneckiego?

Czytaj dalej
Fot. Bartek Syta
Błażej Dąbkowski

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019: Jedynki na listach dla Szejnfelda i Czarneckiego?

Błażej Dąbkowski

PiS zapowiada walkę o dwa mandaty w Parlamencie Europejskim, w kuluarach PO dyskutuje się o starcie prezydenta Bronisława Komorowskiego, a PSL czeka na zawiązanie się wielkiej koalicji.

W styczniu w szeregach działaczy Platformy Obywatelskiej po raz kolejny zaczęto mówić o wyjątkowym kandydacie w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Chodzi o byłego prezydenta Polski Bronisława Komorowskiego, który miałby

W PiS bez niespodzianek. Pierwsze miejsce na liście najprawdopodobniej otrzyma Ryszard Czarnecki.
Grzegorz Jakubowski Szef wielkopolskiej Platformy Rafał Grupiński podkreśla, że trudno dziś mówić o kształcie listy, bowiem zależy ona od ewentualnych sojuszy, które zostaną zawarte na szczeblu krajowym. – Wszystko powinno być jasne pod koniec lutego, czyli po ostatecznej decyzji PSL i SLD. Na tę chwilę nasza wstępna lista, z Adamem Szejnfeldem na czele, jest już bardzo mocna – zaznacza.

otrzymać "jedynkę" na wielkopolskiej liście.

Szef wielkopolskiej Platformy Rafał Grupiński podkreśla, że trudno dziś mówić o kształcie listy, bowiem zależy ona od ewentualnych sojuszy, które zostaną zawarte na szczeblu krajowym.

– Wszystko powinno być jasne pod koniec lutego, czyli po ostatecznej decyzji PSL i SLD. Na tę chwilę nasza wstępna lista, z Adamem Szejnfeldem na czele, jest już bardzo mocna

– zaznacza.

Kto jeszcze powalczy o miejsce w europarlamencie? Choć wcześniej mówiło się o marszałku województwa Marku Woźniaku, jego start jest mało prawdopodobny. Do Brukseli nie wybiera się także obecna europosłanka PO Agnieszka Kozłowska-Rajewicz. – Taka informacja do mnie dotarła, ale zamierzam z nią jeszcze rozmawiać – deklaruje R. Grupiński.

W PiS bez niespodzianek. Pierwsze miejsce na liście najprawdopodobniej otrzyma Ryszard Czarnecki.
Waldemar Wylegalski W styczniu w szeregach działaczy Platformy Obywatelskiej po raz kolejny zaczęto mówić o wyjątkowym kandydacie w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Chodzi o byłego prezydenta Polski Bronisława Komorowskiego. Sami działacze PO twierdzą, że to wyłącznie plotki.

Swoją chęć startu wyraził z kolei poseł Waldy Dzikowski, który w Sejmie zasiada już piątą kadencję.

Jeśli jednak okaże się, że Platforma pójdzie do majowych wyborów nie tylko z Nowoczesną, ale także SLD i PSL, "jedynką" może

W PiS bez niespodzianek. Pierwsze miejsce na liście najprawdopodobniej otrzyma Ryszard Czarnecki.
Waldemar Wylegalski Start europosłanki Agnieszki Kozłowskiej-Rajewicz jest mało prawdopodobny.

zostać Andrzej Grzyb, szef ludowców z Wielkopolsce. Pięć pierwszych miejsc na listach w skali kraju, w tym jedno dla A. Grzyba – to, jak się mówi na sejmowych korytarzach, warunek PSL do stworzenia koalicji.

– Partia będzie stała za nim murem, bo to bardzo doświadczony parlamentarzysta. Jego kandydatura jest mocno rozpatrywana jako lidera listy

– stwierdza Krzysztof Paszyk, poseł PSL z Wielkopolski.

W dalszej części tekstu przeczytasz:

 • Jakie scenariusze startu w wyborach rozpatruje PSL?
 • Kto może zostać wiceliderem listy PiS?
Pozostało jeszcze 41% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Błażej Dąbkowski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gloswielkopolski.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.