Wszystkie drogi prowadzą na północ - kolejne zmiany w infrastrukturze drogowej

Czytaj dalej
Fot. Paweł Miecznik
red

Wszystkie drogi prowadzą na północ - kolejne zmiany w infrastrukturze drogowej

red

Mieszkańcy północnej części Poznania już niedługo będą mogli korzystać z całkowicie nowej infrastruktury drogowej. Wyremontowane zostaną m.in. ulice, chodniki oraz powstanie pieszo - jezdnia.

W ciągu ostatnich lat w tej części Poznania został wykonany szereg prac drogowych - między innymi wyremontowano nawierzchnię jezdni ul. Raczyńskiego i Kostrzewskiego oraz na odcinku od ul. Wojciechowskiego.

Na wnioski rad osiedli wybudowano również kilka progów spowalniających - między innymi na ul. Czorsztyńskiej. Natomiast na wschodniej części ul. Strzeszyńskiej, naprawiony został chodnik.

W czerwcu tego roku zakończą się trwające od 2015 roku prace związane z opracowaniem dokumentacji do budowy ciągu pieszo-rowerowego na ul. Koszalińskiej od ulic: Biskupińskiej i Krajeneckiej. Wykonana zostanie również dokumentacja projektowa dotycząca przebudowy ul. Łebskiej, Kociewskiej, Żukowskiej oraz Łagowskiej.

Nowa nawierzchnia i chodnik

Deficyt dobrych dróg i chodników jest w północnej części miasta wciąż bardzo widoczny. Na ten rok zaplanowano remont nawierzchni na całej długości ulicy Hezjoda wraz z uporządkowaniem pasa zieleni na odcinku od ulicy Literackiej w kierunku ul. Homera.

Na odcinku od ul. Tołstoja do ul. Biskupińskiej za prawie 1,6 mln zł również zbudowany zostanie całkowicie nowy chodnik i droga rowerowa wraz z oświetleniem. Powstanie również pieszo - jezdnia, która będzie miała specjalny system odwodnienia, dzięki czemu podczas ulewy nie będzie zalewana.

Warto przypomnieć, że w ciągu trzech lat wyremontowano wiadukt nad ul. Lutycką w ciągu ul. Dąbrowskiego.

Miasto również wymieniło nawierzchnię na ul. Krajeneckiej - od ul. Rzeszowskiej do Koszalińskiej i remont nawierzchni ul. Kołobrzeskiej oraz ul. Lęborskiej od skrzyżowania z Santocką do Trzcianeckiej.

Rowerzyści na nowej ścieżce

W grudniu wzdłuż trasy Poznańskiego Szybkiego Tramwaju, na odcinku między ulicami Szymanowskiego i Trójpole ma powstać ciąg pieszo-rowerowy. Promenada chodnikowa zostanie całkowicie oświetlona i przechodzić będzie w ciąg pieszy i rowerowy z wydzielonymi powierzchniami. Od przystanku Kurpińskiego ruch rowerowy odbywał się będzie istniejącymi drogami wewnętrznymi osiedla Bolesława Chrobrego.

Piesi korzystać będą z chodnika na skarpie wykopu PST. Chodnik zaprojektowano do przystanku PST Lechicka wraz z zejściem do peronu.

Będzie nowa kanalizacja

Mieszkańców osiedla Kiekrz czeka w najbliższych latach przebudowa układu drogowego związana z zaplanowaną budową kanalizacji deszczowej. Na ten cel miasto przeznaczy ponad 8,5 mln złotych.

red

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.