Wszystkie drogi prowadzą na północ - kolejne zmiany w infrastrukturze drogowej

Czytaj dalej
Fot. Paweł Miecznik
red

Wszystkie drogi prowadzą na północ - kolejne zmiany w infrastrukturze drogowej

red

Mieszkańcy północnej części Poznania już niedługo będą mogli korzystać z całkowicie nowej infrastruktury drogowej. Wyremontowane zostaną m.in. ulice, chodniki oraz powstanie pieszo - jezdnia.

W ciągu ostatnich lat w tej części Poznania został wykonany szereg prac drogowych - między innymi wyremontowano nawierzchnię jezdni ul. Raczyńskiego i Kostrzewskiego oraz na odcinku od ul. Wojciechowskiego.

Na wnioski rad osiedli wybudowano również kilka progów spowalniających - między innymi na ul. Czorsztyńskiej. Natomiast na wschodniej części ul. Strzeszyńskiej, naprawiony został chodnik.

W czerwcu tego roku zakończą się trwające od 2015 roku prace związane z opracowaniem dokumentacji do budowy ciągu pieszo-rowerowego na ul. Koszalińskiej od ulic: Biskupińskiej i Krajeneckiej. Wykonana zostanie również dokumentacja projektowa dotycząca przebudowy ul. Łebskiej, Kociewskiej, Żukowskiej oraz Łagowskiej.

Nowa nawierzchnia i chodnik

Deficyt dobrych dróg i chodników jest w północnej części miasta wciąż bardzo widoczny. Na ten rok zaplanowano remont nawierzchni na całej długości ulicy Hezjoda wraz z uporządkowaniem pasa zieleni na odcinku od ulicy Literackiej w kierunku ul. Homera.

Na odcinku od ul. Tołstoja do ul. Biskupińskiej za prawie 1,6 mln zł również zbudowany zostanie całkowicie nowy chodnik i droga rowerowa wraz z oświetleniem. Powstanie również pieszo - jezdnia, która będzie miała specjalny system odwodnienia, dzięki czemu podczas ulewy nie będzie zalewana.

Warto przypomnieć, że w ciągu trzech lat wyremontowano wiadukt nad ul. Lutycką w ciągu ul. Dąbrowskiego.

Miasto również wymieniło nawierzchnię na ul. Krajeneckiej - od ul. Rzeszowskiej do Koszalińskiej i remont nawierzchni ul. Kołobrzeskiej oraz ul. Lęborskiej od skrzyżowania z Santocką do Trzcianeckiej.

Rowerzyści na nowej ścieżce

W grudniu wzdłuż trasy Poznańskiego Szybkiego Tramwaju, na odcinku między ulicami Szymanowskiego i Trójpole ma powstać ciąg pieszo-rowerowy. Promenada chodnikowa zostanie całkowicie oświetlona i przechodzić będzie w ciąg pieszy i rowerowy z wydzielonymi powierzchniami. Od przystanku Kurpińskiego ruch rowerowy odbywał się będzie istniejącymi drogami wewnętrznymi osiedla Bolesława Chrobrego.

Piesi korzystać będą z chodnika na skarpie wykopu PST. Chodnik zaprojektowano do przystanku PST Lechicka wraz z zejściem do peronu.

Będzie nowa kanalizacja

Mieszkańców osiedla Kiekrz czeka w najbliższych latach przebudowa układu drogowego związana z zaplanowaną budową kanalizacji deszczowej. Na ten cel miasto przeznaczy ponad 8,5 mln złotych.

red

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.