Wniosek o 500 złotych przez platformę ZUS

Czytaj dalej
Fot. Janusz Wójtowicz
Jolanta Zielazna

Wniosek o 500 złotych przez platformę ZUS

Jolanta Zielazna

Kto ma swój profil na platformie internetowej ZUS PUE, a będzie składał wniosek w rządowym programie Rodzina 500+, może to zrobić za pośrednictwem swego profilu.

Wniosek zostanie przekazany do właściwego organu, czyli do wójta, burmistrza lub prezydenta miasta, zgodnie z adresem zamieszkania wnioskodawcy.

Prócz tego na stronie internetowej ZUS (www.zus.pl) będzie dostępny wniosek w wersji do wypełnienia i wydruku. Wypełniony i wydrukowany bezpośrednio ze strony ZUS formularz należy następnie złożyć we właściwym urzędzie.

Nieco później, od połowy kwietnia będzie można zalogować się do PUE za pomocą mechanizmów bankowych. Kto korzysta z serwisu bankowości elektronicznej, będzie mógł - klikając w odpowiednią ikonę na stronie banku: założyć konto na PUE lub zalogować się na profilu, jeśli go posiada.

Z tej funkcji będzie można skorzystać, klikając polecenie „loguj przez bank” i wybierając właściwy bank z listy rozwijalnej.

Przypomnijmy też, że wnioski o wypłatę 500 zł na dziecko będzie można składać za pośrednictwem bankowości elektronicznej. Tę możliwość oferuje swoim klientom 18 banków, które podpisały porozumienie z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Wniosek można składać od 1 kwietnia, kiedy przepisy wchodzą w życie.

Jolanta Zielazna

Emerytury, renty, problemy osób z niepełnosprawnościami - to moja zawodowa codzienność od wielu, wielu lat. Ale pokazuję też ciekawych, aktywnych seniorów, od których niejeden młody może uczyć się, jak zachować pogodę ducha. Interesuje mnie historia Bydgoszczy i okolic, szczególnie okres 20-lecia międzywojennego. Losy niektórych jej mieszkańców bywają niesamowite. Trafiają mi się czasami takie perełki.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.