Monika Makos

Wkrótce ruszy przebudowa ulicy Gierczak w Kołobrzegu

Nawierzchnia ulicy Gierczak po przebudowie ma być bardziej przyjazna dla pieszych Fot. Monika Makoś Nawierzchnia ulicy Gierczak po przebudowie ma być bardziej przyjazna dla pieszych
Monika Makos

W końcu rozpoczyna się długo oczekiwana przebudowa ulicy Gierczak. Większość remontów na ulicach miasta ma się zakończyć w czerwcu.

Od piątku ulica Gierczak w Kołobrzegu jest już w rękach firmy, która ją przebuduje. Do wymiany jest m.in. nawierzchnia, oświetlenie i kanalizacja deszczowa. W pierwszym etapie przebudowany zostanie odcinek od ul. Rzecznej do Muzeum Oręża Polskiego.

- W czasie prac ma być zapewniony dojazd do spółdzielni mieszkaniowej „Komunalnik” oraz dojście do Muzeum Oręża Polskiego - informuje Joanna Pawlak z biura prasowego Urzędu Miasta, który zlecił przebudowę.

Żeby znaleźć firmę, która podejmie się tego zadania, potrzebne były aż trzy przetargi i korekta kosztorysu. Wcześniej nikt nie chciał podjąć się przebudowy za pieniądze, które oferowało miasto. Ale to oczywiście nie jedyny remont w mieście. Trwa przebudowa ul. Jedności Narodowej.

Tu przede wszystkim naprawiona zostanie nawierzchnia jezdni o szerokości 7 metrów. Będzie nowy chodnik i ścieżka rowerowa. Wyremontowane zostaną wszystkie zjazdy oraz skrzyżowanie z ulicą Łopuskiego. Wykonana zostanie też zatoczka autobusowa przy zjeździe na ulicę Szarych Szeregów. Droga doczeka się remontu kanalizacji deszczowej.

Na czas remontu zmienione zostały trasy kursowania autobusów linii nr 2, 5, 6, 10. Prace - zgodnie z harmonogramem - powinny zakończyć się w połowie czerwca.

W dzielnicy uzdrowiskowej trwa remont ulicy Mickiewicza i z tego powodu przez blisko dwa miesiące nieczynne będą przystanki linii 8A i 8B przy ul. Zdrojowej - Chalkozyn oraz ul. Mickiewicza. Powinny zostać z powrotem uruchomione, gdy ulica będzie już przejezdna czyli około 30 czerwca.

Po długim majowym weekendzie rozpoczął się remont ścieżki rowerowej do Podczela. Na początek zostanie przebudowany odcinek od tzw. „grobli” do ul. Brzeskiej w Podczelu. Nowa ścieżka ma być o 1,5 metra szersza niż dotąd i zostaną na niej wyznaczone dwa pasy - dla rowerzystów i dla pieszych. Łącznie ma mieć 3,5 metra szerokości. Wymieniona zostanie też kładka. Ona też będzie szersza.

Dodatkowo powstanie na niej taras widokowy. Ścieżka do końca czerwca będzie zamknięta Z kolei wciąż odsuwany jest termin ukończenia ronda włączającego ostatni etap małej kołobrzeskiej obwodnicy do ulic VI Dywizji Piechoty oraz ul. Europejskiej. Przypomnijmy, miał to być marzec lub kwiecień.

Tymczasem dalej trwają prace ziemne. Wykonawca jednak zapowiada ukończenie inwestycji do sezonu letniego.

Monika Makos

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.