Wigry Suwałki - Olimpia Zambrów 3:1. Z obu stron były już przebłyski dobrej piłki

Czytaj dalej
Wojciech Drażba

Wigry Suwałki wygrały 3:1 z Olimpią Zambrów w sparingu, który zwłaszcza po przerwie mógł się podobać.

Zarówno trener gospodarzy Dominik Nowak, jak i szkoleniowiec drugoligowców Piotr Rzepka mogą być zadowoleni z meczu kontrolnego na nowym boisku ze sztuczną nawierzchnią przy Zespole Szkół nr 10 w Suwałkach. W pierwszej połowie Olimpia, w której nieźle spisał się testowany Jakub Sołdecki z Wisły Puławy, stwarzała groźne sytuacje i stawiała dzielny opór. Wśród miejscowych w wyjściowym składzie zagrali Patryk Sobolewski, Filip Rusiak oraz Patryk Jaworowski z zespołu rezerw i nie było widać, że drużyny dzieli różnica jednej klasy rozgrywkowej.

Po niespełna półgodzinie prowadzenie Wigrom dał stoper Vaclav Cverna, który wykorzystał dośrodkowanie Miłosz Kozaka z rzutu rożnego. Bardzo szybko strzałem głową wyrównał Łukasz Grzybowski. Po przerwie Wigry zagrały w silniejszym zestawieniu, z minuty na minutę przeważały coraz mocniej, a nastawiona na kontrataki Olimpia zagęściła środek boiska i skutecznie broniła się aż do 77 minuty.

Najlepszy na boisku Łukasz Wroński wrzucił piłkę w pole karne, a minimalnie spóźniony bramkarz Olimpii zahaczył czekającego na taką okazję Kamila Zapolnika. „Jedenastkę” pewnie wykorzystał sam poszkodowany. Zapolnik, który dwukrotnie w swojej karierze grał w Olimpii, tuż przed końcem „dobił” byłych kolegów. Damian Kądzior dośrodkował po rajdzie lewą stroną, piłkę głową strącił Wroński, a napastnikowi Wigier pozostało z bliska kopnąć ją do siatki.

Wśród pierwszoligowców zabrakło narzekających na urazy lub chorych Kamila Adamka, Kuku, Pawła Baranowskiego i Hieronima Zocha. Wszystko wskazuje na to, że ten ostatni rychło doczeka się konkurenta do miejsca w bramce. Damian Podleśny dostał już ponoć zielone światło od Lechii Gdańsk na półroczną grę w Wigrach.

Wigry Suwałki- Olimpia Zambrów 3:1 (1:1)

Bramki: 1:0 - Vaclav Cverna 25, 1:1 - Fabian Piasecki 27, 2:1 - Kamil Zapolnik 77-karny, 3:1 - Kamil Zapolnik 88.

Wigry: Patryk Sobolewski - Rafał Remisz, Vaclav Cverna (67 Maciej Wichtowski - zmiana powrotna), Maciej Wichtowski (46 Janusz Bucholc), Frank Adu Kwame, Filip Rusiak (46 Damian Kądzior), Mateusz Radecki (46 Damian Gąska), Robert Dadok (67 Mateusz Radecki - zmiana powrotna), Adrian Karankiewicz (46 Rafał Augustyniak), Miłosz Kozak (46 Łukasz Wroński), Patryk Jaworowski (46 Kamil Zapolnik).

Olimpia: Arkadiusz Fabiański (46 Marcin Kapica) - Marcin Byszewski, Michał Kuczałek, Michał Kołodziejski, Hubert Kotus (46 Rafał Włodarczyk), Jakub Bach (46 Adrian Wójcik), Daniel Michałowski, Bartosz Osoliński, Jakub Sołdecki (60 Mateusz Jastrzębski, Łukasz Grzybowski (46 Patryk Brzeski), Fabian Piasecki (46 Sebastian Szerszeń).

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.