Wielodzietni: Z kartą więcej, znaczy mniej

Czytaj dalej
Fot. 123RF
Marta Zbikowska

Wielodzietni: Z kartą więcej, znaczy mniej

Marta Zbikowska

Tańsze bilety do teatru i na basen, rabaty w cukierniach, kawiarniach i restauracjach, zniżki przy zakupach książek, zabawek, artykułów spożywczych, a nawet mieszkania - to tylko niektóre korzyści, na jakie mogą liczyć rodziny wielodzietne w Poznaniu.

Program wsparcia dla rodzin wielodzietnych w postaci zniżek i ulg proponowanych przez poznańskich przedsiębiorców oraz instytucje miejskie, realizowany jest w Poznaniu od 2013 roku. W uchwale z listopada 2012 roku nosi on nazwę „Poznań PRO Rodzina - promocja, rozwój i ochrona rodzin wielodzietnych w Poznaniu”.

Początkowo, aby skorzystać z oferty partnerów akcji, z którymi miasto nawiązało współpracę, należało posiadać Poznańską Kartę Rodziny Dużej. Od stycznia tego roku dokumentem potwierdzającym prawo do korzystania z ulg jest Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny.

Uprawnienia do kart dla rodzin wielodzietnych przyznaje Poznańskie Centrum Świadczeń. Obecnie poznańska rodzina ma możliwość wnioskowania o Ogólnopolską Kartę Dużej Rodziny oraz Wielkopolską Kartę Rodziny.

Wnioski przyjmowane są w:

Gotowe karty można odebrać w CIR przy ul. Ratajczaka, które czynne jest do godz. 18.

Wychodząc naprzeciw potrzebom rodzin wielodzietnych, Poznańskie Centrum Świadczeń uruchomiło program „Wygoda dla 3+”, w ramach którego pracownicy dostarczają karty do miejsca zamieszkania. Z tego rozwiązania w 2017 roku skorzystały 53 rodziny, a w 2018 roku - 7.

Składając wniosek o Ogólnopolską Kartę Dużej Rodziny, wystarczy zaznaczyć odpowiedni punkt, aby otrzymać jej elektroniczną wersję. Posiadając w smartfonie aplikację, nie trzeba nosić przy sobie pliku plastikowych kart, a także zyskuje się dodatkowe opcje. To, między innymi, funkcja geolokalizacji, która pozwoli na wyszukiwanie partnerów udzielających zniżek w okolicy przebywania użytkownika aplikacji.

Do tej pory Poznańskie Centrum Świadczeń wydało już prawie 40 tysięcy kart, z czego 20 434 to Wielkopolskie Karty Rodziny, a 19 490 - Ogólnopolskie Karty Dużej Rodziny. Z tej formy wsparcia skorzystało około 4 tysięcy poznańskich rodzin.

Marta Zbikowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.