Wiceszef policji w Poznaniu narzeka na zachowanie funkcjonariuszy. Grozi postępowaniem dyscyplinarnym

Czytaj dalej
Fot. Monika Pawlowska / Polskape
Łukasz Cieśla

Wiceszef policji w Poznaniu narzeka na zachowanie funkcjonariuszy. Grozi postępowaniem dyscyplinarnym

Łukasz Cieśla

Wiceszef policji w Poznaniu gani policjantów, bo jego zdaniem nie salutują, nie oddają honorów, nie składają meldunków. - Nie znajduję zrozumienia dla postaw podwładnych, którzy przełożonych i starszym stopniem witają zwyczajnymi zwrotami grzecznościowymi – pisze Adam Kachel, I zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Poznaniu. Kto się nie poprawi, jak ostrzega Adam Kachel, czeka go postępowanie dyscyplinarne.

Pismo Adama Kachla, wiceszefa poznańskiej policji, trafiło już do różnych komisariatów. U części stróżów prawa wywołało oburzenie. Jak mówią, to kolejny dowód na to, co się dzieje w poznańskiej policji.

Co takiego napisał Adam Kachel? - Informuję, że pomimo zapewnień w dalszym ciągu osobiście obserwuję niedopuszczalne zachowania naruszenia dyscypliny służbowej – zaczyna swój list adresowany do naczelników wydziałów i komendantów komisariatów podlegających Komendzie Miejskiej Policji w Poznaniu.

I tak, jego zdaniem, policjanci nie składają meldunków lub czynią to nieprawidłowo. Nie oddają honorów przełożonym i starszym stopniem. Adamowi Kachlowi trudno zaakceptować w szczególności to, że "policjanci zwyczajnie ignorują przełożonych". Najbardziej powszechne ma być mijanie starszych stopniem oficerów bez jakiejkolwiek reakcji, bo nie łączy ich bezpośredni stosunek zależności służbowej.

Zobacz też:

Policja w Poznaniu: salutowanie zamiast mówienia "dzień dobry"

Adam Kachel idzie dalej. Jak wynika z jego pisma, niewłaściwe jest także mówienie np. „dzień dobry”. Bo trzeba salutować i oddawać honory zgodnie z wewnętrznymi przepisami.

W dalszej części tekstu przeczytasz:

 • Jak policjanci reagują na list?
 • Co w przeszłości zarzucano Adamowi Kachelowi?
 • Co będzie groziło policjantom, którzy nie przestaną mówić "dzień dobry"?
Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Łukasz Cieśla

Zajmuję się głównie sprawami kryminalnymi, śledztwami, prokuraturą i procesami sądowymi. Chętnie podejmuję również inne, ciekawe i kontrowersyjne tematy. Czasami piszę o polityce. Jestem współautorem reportaży telewizyjnych w "Superwizjerze TVN".

Wychodzę z założenia, że najciekawsi są ludzie i fakty.

W "Głosie Wielkopolskim" swoje pierwsze teksty opublikowałem jeszcze jako student, latem 2003 roku. Prywatnie jestem pasjonatem sportu pod różnymi postaciami, podróży i Gruzji, do której jeżdżę od kilkunastu lat.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.