Wesele? Tak. Z parą młodą? Oj, nie

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
Katarzyna Piojda

Wesele? Tak. Z parą młodą? Oj, nie

Katarzyna Piojda

Wesele bez wódki, bez orkiestry, bez oczepin. Znamy takie. Ale, żeby zorganizować takie bez pary młodej - to nowość. Bywa, że na zabawę bez głównych bohaterów przychodzi nawet 200 gości.

Ciocia Wiesia z wujkiem Zenkiem siedzą przy stole, co rusz wstają i wznoszą toast. Stryj Antoni z ciotką Elą tańczą do melodii „Przez twe oczy zielone” zespołu Akcent. A kuzynka Dagmara ze szwagrem Michałem ustawiają się w kolejce po tort weselny.

W eleganckim lokalu są równie eleganckie, suto zastawione stoły. Panie w garsonkach lub zwiewnych sukienkach wywijają na parkiecie. Panowie w garniturach zapraszają do tańca. Toasty. Gwar. Śmiech. Orkiestra już nie tyle marsza Mendelssohna gra, co serwuje disco polo.

Wszystko by się zgadzało, gdyby nie to, że na weselu owa Wiesia, ów Zenek, Antoni, Ela, Dagmara i Michał nie są rodziną pary młodej. Bo to wesele bez pary młodej. Takie teraz zaczynają być w modzie. Tyle że to nie wesela, chociaż zabawić się można i wyszaleć, jak na prawdziwej takiej imprezie.

Z Zachodu przyszła do nas nowość z branży ślubnej - wesela bez pary młodej. O co chodzi? Przekonasz się, czytając dalszą część artykułu.

Pozostało jeszcze 85% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Katarzyna Piojda

Miałam 6 lat, gdy postanowiłam zostać dziennikarką. I tak też wyszło. Piszę o bezrobotnych, bezdomnych, ubogich, czyli o ludziach, którzy znaleźli się na życiowym zakręcie i trudno im z niego wyjść. Samo pisanie w tym przypadku to za mało. Staram się więc im pomóc wyjść z tego zakrętu. Zajmuję się także tematyką bydgoskiej oświaty. Piszę również do serwisów Regiodom.pl i Strefa Biznesu.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.