Wakacje z kulturą: Wyjątkowy głos i silna osobowość: Daria Zawiałow zaśpiewa dla nas swoje „Helsinki”

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Mielnik
Sebastian Gabryel

Wakacje z kulturą: Wyjątkowy głos i silna osobowość: Daria Zawiałow zaśpiewa dla nas swoje „Helsinki”

Sebastian Gabryel

Sympatycy muzyki popowej nie mogą przegapić lipcowego koncertu Darii Zawiałow - wokalistki, tekściarki i kompozytorki, znanej choćby z takich przebojów jak „Kundel bury” czy „Malinowy chruśniak”. Jej pierwszy album „A kysz!” w zawrotnym tempie pokrył się złotem, zaś wielki sukces singla „Nie dobiję się do ciebie”, promującego najnowszą płytę Zawiałow pt. „Helsinki”, udowadnia, że artystka nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa.

W 2017 roku Daria Zawiałow była jednym z największych objawień polskiego rynku muzycznego. O jej debiutanckiej płycie „A Kysz!”, na której indie pop mieszał się z rockiem, rozpisywali się dziennikarze muzyczni w całej Polsce. Ich entuzjazm podzielali też fani, których ilość rosła z miesiąca na miesiąc. Talent wokalistki - wcześniej występującej w takich programach telewizyjnych jak „Szansa na sukces”, „Mam talent!” czy „X-Factor” - doceniła również kapituła Fryderyków, która przyznała jej aż dwie statuetki: pierwszą w kategorii Fonograficzny Debiut Roku, zaś drugą w kategorii Album Muzyka alternatywna.

Ci, którzy wypatrywali nowego krążka koszalińskiej piosenkarki, z pewnością nie zawiedli się. Na albumie „Helsinki” Zawiałow zaprasza nas do świata swojej wyobraźni, w którym stolica Finlandii odgrywa niebagatelną rolę… Słychać to wyraźnie - nie tylko w inspirujących

fot. Piotr Porębski Chyba nie ma osoby, która choć raz nie słyszałaby piosenek Darii Zawiałow. Piosenkarka niedawno wydała nowy album!

tekstach, ale i melodiach, które zapadają w pamięć. Przykładów nie trzeba długo szukać - wystarczy włączyć piosenki „Nie dobiję się do ciebie”, „Hej, hej!” czy „Szarówka”. Niedługo będzie okazja, by posłuchać ich na żywo!

Koncert Darii Zawiałow w ramach cyklu #NaFalach odbędzie się w piątek 26 lipca o godz. 20 na scenie przy Trybunach Ziemnych Toru Regatowego Malta nad Jeziorem Maltańskim. Wstęp jest bezpłatny.

Sebastian Gabryel

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.