Wakacje z kulturą: Wyjątkowy głos i silna osobowość: Daria Zawiałow zaśpiewa dla nas swoje „Helsinki”

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Mielnik
Sebastian Gabryel

Wakacje z kulturą: Wyjątkowy głos i silna osobowość: Daria Zawiałow zaśpiewa dla nas swoje „Helsinki”

Sebastian Gabryel

Sympatycy muzyki popowej nie mogą przegapić lipcowego koncertu Darii Zawiałow - wokalistki, tekściarki i kompozytorki, znanej choćby z takich przebojów jak „Kundel bury” czy „Malinowy chruśniak”. Jej pierwszy album „A kysz!” w zawrotnym tempie pokrył się złotem, zaś wielki sukces singla „Nie dobiję się do ciebie”, promującego najnowszą płytę Zawiałow pt. „Helsinki”, udowadnia, że artystka nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa.

W 2017 roku Daria Zawiałow była jednym z największych objawień polskiego rynku muzycznego. O jej debiutanckiej płycie „A Kysz!”, na której indie pop mieszał się z rockiem, rozpisywali się dziennikarze muzyczni w całej Polsce. Ich entuzjazm podzielali też fani, których ilość rosła z miesiąca na miesiąc. Talent wokalistki - wcześniej występującej w takich programach telewizyjnych jak „Szansa na sukces”, „Mam talent!” czy „X-Factor” - doceniła również kapituła Fryderyków, która przyznała jej aż dwie statuetki: pierwszą w kategorii Fonograficzny Debiut Roku, zaś drugą w kategorii Album Muzyka alternatywna.

Ci, którzy wypatrywali nowego krążka koszalińskiej piosenkarki, z pewnością nie zawiedli się. Na albumie „Helsinki” Zawiałow zaprasza nas do świata swojej wyobraźni, w którym stolica Finlandii odgrywa niebagatelną rolę… Słychać to wyraźnie - nie tylko w inspirujących

fot. Piotr Porębski Chyba nie ma osoby, która choć raz nie słyszałaby piosenek Darii Zawiałow. Piosenkarka niedawno wydała nowy album!

tekstach, ale i melodiach, które zapadają w pamięć. Przykładów nie trzeba długo szukać - wystarczy włączyć piosenki „Nie dobiję się do ciebie”, „Hej, hej!” czy „Szarówka”. Niedługo będzie okazja, by posłuchać ich na żywo!

Koncert Darii Zawiałow w ramach cyklu #NaFalach odbędzie się w piątek 26 lipca o godz. 20 na scenie przy Trybunach Ziemnych Toru Regatowego Malta nad Jeziorem Maltańskim. Wstęp jest bezpłatny.

Tutaj się czyta. Bez reklam.

Tak jak w kiosku. Kupując prenumeratę cyfrową, możesz czytać codzienne wydanie Głosu Wielkopolskiego.

Co zyskujesz:

  • dostęp do wszystkich treści Głosu Wielkopolskiego
  • codzienne e-wydanie Głosu Wielkopolskiego
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu
Sebastian Gabryel

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gloswielkopolski.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.