Wakacje z kulturą: Wielki finał cyklu #NaFalach: Ostatnie koncerty zagrają zespoły Kamp! i Bokka

Czytaj dalej
Fot. Janusz Wójtowicz
Sebastian Gabryel

Wakacje z kulturą: Wielki finał cyklu #NaFalach: Ostatnie koncerty zagrają zespoły Kamp! i Bokka

Sebastian Gabryel

W ciągu ostatnich dziesięciu lat w polskiej muzyce rozrywkowej pojawiło się wiele zespołów i wykonawców, którzy nie lubią schematów i prostych rozwiązań. Dobrym ich przykładem są Kamp! i Bokka - dwa oryginalne projekty, których występy zakończoną tegoroczne #NaFalach koncertową jazdą bez trzymanki!

Kiedy w 2012 roku na półkach sklepów muzycznych pojawił się album „Kamp!”, w środowisku słuchaczy muzyki electro i synthpopu zapanowało poruszenie. Żaden z polskich twórców nie potrafił wcześniej zagrać tych gatunków w tak nowoczesny sposób jak właśnie Kamp!.

Krótko po debiucie, trio zaczęło występować na największych polskich imprezach (zwykle w roli gwiazd), a także pojawiać się na zagranicznych festiwalach, takich jak SXSW czy The Great Escape. Trzy lata później artyści wydali „Ornetę”, zawierającą rewelacyjne

Bokka zagra ostatni koncert w ramach #NaFalach.
materiały prasowe Łódzka formacja Kamp! doskonale odnajduje się w electro i synth popie, jednak chętnie eksperymentuje też z housem

single „No Need To Be Kind” i „Dorian”. Jednak najciekawiej chłopaki prezentują się na „Dare” - niemal bezbłędnym krążku, który był prawdziwym hitem ubiegłego roku!

Ostatni koncert w ramach #NaFalach zagra Bokka - tajemnicza grupa, debiutująca w 2013 roku przełomowym singlem „Town of Strangers”. Kapela wydała trzy świetnie przyjęte albumy: debiutancką „Bokka”, „Don’t Kiss and Tell”, a także „Life On Planet B”.

Ciekawostką jest, że tożsamość członków grupy wciąż pozostaje nieznana. Na każdym koncercie artyści skrywają twarze pod maskami, co dobrze łączy się z charakterem ich piosenek - tajemniczych, nieprzewidywalnych, przywołujących na myśl zarówno alternatywne indie, jak i artystyczny pop.

Koncerty zespołów Kamp! i Bokka odbędą się w piątek 30 sierpnia o godz. 20 na scenie przy Trybunach Ziemnych Toru Regatowego Malta nad Jeziorem Maltańskim. Wstęp jest bezpłatny.

Sebastian Gabryel

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.