Wakacje z kulturą: Siła jest kobietą! Poczujemy ją na koncercie Natalii Przybysz nad Jeziorem Maltańskim

Czytaj dalej
Fot. Aneta Zurek
Sebastian Gabryel

Wakacje z kulturą: Siła jest kobietą! Poczujemy ją na koncercie Natalii Przybysz nad Jeziorem Maltańskim

Sebastian Gabryel

Nie ma wątpliwości, że Natalia Przybysz należy do ścisłego grona wokalistek, które cieszą się największym zaufaniem słuchaczy. W jej dyskografii trudno znaleźć płytę bez ciekawych pomysłów, niebanalnych rozwiązań brzmieniowych czy świetnie napisanych tekstów. I choć twórczości Przybysz - łączącej pop, soul, R&B, bluesa i rocka - przyjemnie jest słuchać w czterech ścianach, to najlepiej chłonąć ją na żywo.

Zanim Natalia Przybysz postawiła na karierę solową, przez kilka lat współprowadziła popularny projekt Sistars, w którym śpiewała ze swoją siostrą Pauliną. Ich płyty „Siła sióstr” z 2003 roku oraz późniejsze „A.E.I.O.U.” pokazały niedowiarkom, że nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale również w kraju nad Wisłą można tworzyć R&B na świetnym poziomie. Nic dziwnego, że siostry dwukrotnie otrzymały prestiżową nagrodę MTV Europe Music Award dla najlepszego polskiego wykonawcy.

Michał Klusek Siłą piosenek Natalii Przybysz jest przede wszystkim ich niezaprzeczalny klimat, któremu naprawdę trudno nie ulec

W 2006 roku Natalia Przybysz podjęła działalność solową. Jej decyzja okazała się strzałem w dziesiątkę, bo już jej pierwszy solowy krążek „Maupka Comes Home” spotkał się z ciepłym przyjęciem odbiorców. Za sprawą płyt „Gram duszy” i „Kozmic Blues: Tribute to Janis Joplin” artystka zdobywała coraz większe zainteresowanie, aż wreszcie przyszedł czas na pierwszą platynową płytę, którą otrzymała za „Prąd”. Ostatnią pozycją w dorobku Przybysz jest „Światło nocne” z 2017 roku, na którym „Biały soul” przeistacza się w blues rocka z prawdziwego zdarzenia!

Koncert Natalii Przybysz w ramach cyklu #NaFalach odbędzie się w piątek 19 lipca o godz. 20 na scenie przy Trybunach Ziemnych Toru Regatowego Malta nad Jeziorem Maltańskim. Wstęp jest bezpłatny.

Sebastian Gabryel

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.