Wakacje z kulturą: Polacy kochają reggae! Zwłaszcza w wykonaniu Bednarka, gwiazdy #NaFalach

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
Sebastian Gabryel

Wakacje z kulturą: Polacy kochają reggae! Zwłaszcza w wykonaniu Bednarka, gwiazdy #NaFalach

Sebastian Gabryel

Kamil Bednarek to wielka gwiazda polskiego reggae. Widać to choćby po tłumach na jego koncertach, które najczęściej przypominają muzyczne widowisko. Piosenkarz będzie jedną z gwiazd cyklu #NaFalach.

Kariera wokalisty rozpoczęła się w 2008 roku, kiedy wspólnie z przyjaciółmi założył zespół Star Guard Muffin. Dwa lata później zdecydował się na udział w trzeciej edycji popularnego programu telewizyjnego „Mam talent!”, który okazał się jego trampoliną do sukcesu. Jego finałowe wykonanie słynnego przeboju „Is This Love” autorstwa Boba Marleya zapewniło mu w konkursie zasłużone drugie miejsce.

Zaledwie kilka miesięcy później odbyła się premiera debiutanckiego albumu macierzystej kapeli Bednarka, który lotem błyskawicy dotarł na sam szczyt oficjalnej listy sprzedaży. W 2012 roku artysta zdecydował się na odejście ze Star Guard Muffin, by skupić się na karierze solowej.

Jak dotąd artysta nagrał trzy autorskie albumy. „Jestem...” (2012), „Oddycham” (2015) i „Talizman” (2017) promowane były melodyjnymi piosenkami, m.in. „Chwile jak te”, „List” czy „Cisza”. W międzyczasie Bednarek stał się również osobistością telewizyjną, biorąc udział w talent show „Bitwa na głosy”. Jako przewodniczący grupy wokalistów z jego rodzimego Brzegu, wygrał program, co pozwoliło mu wypromować tamtejsze młode talenty.

W tym roku odbyła się premiera jego długo wyczekiwanego albumu koncertowego, zrealizowanego w ramach kultowego cyklu MTV Unplugged. Promuje go piosenka „Spragniony”, w której Bednarek śpiewa wspólnie z Igorem Herbutem.

Koncert Bednarka w ramach cyklu #NaFalach odbędzie się w piątek 23 sierpnia o godz. 20 na plaży miejskiej nad Jeziorem Strzeszyńskim. Wstęp jest bezpłatny.

Sebastian Gabryel

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gloswielkopolski.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.