Wakacje z kulturą: Po koncercie Na Falach – kąpieliska już czekają!

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Dembiński
Grzegorz Okoński

Wakacje z kulturą: Po koncercie Na Falach – kąpieliska już czekają!

Grzegorz Okoński

Coś dla ducha i coś dla ciała – w czasie słonecznych wakacji będzie można nie tylko chodzić na koncerty, ale także wybrać się na miejskie kąpieliska.

Sezon na kąpieliskach rozpoczął się już w czerwcu i pierwsi chętni mogli przekonać się, że miasto o nie zadbało i wszystko jest zapięte na ostatni guzik. Do znanych z ubiegłego roku plaż doszła właśnie nowa – Plaża Portowa w Kiekrzu, czysta, z pomostem, białym piaskiem, wyznaczonymi płyciznami dla dzieci i obowiązkowo z białą flagą i ratownikami przy wieży ratowniczej. W sumie zatem mamy sześć kąpielisk – nad Maltą, nad Rusałką, w Strzeszynku, i trzy plaże nad Jeziorem Kierskim – w Krzyżownikach, sąsiednia przy hotelu Kaskada i wspomniana plaża przy ul. Nawrota – czyli Plaża Portowa.

- Mam nadzieję, że nowe kąpielisko zyska taką popularność jak Malta, Rusałka, Strzeszynek, czy dwie pozostałe plaże nad Jeziorem Kierskim: Krzyżowniki i Kaskada

- mówi Łukasz Miadziołko, dyrektor Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji. - Poznaniacy mają duży wybór, a my staraliśmy się przez ostatni rok zwiększyć atrakcyjność i bezpieczeństwo poznańskich kąpielisk.

Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji uzupełniły bowiem na wszystkich kąpieliskach sprzęt ratowniczy, taki jak łodzie, koła ratunkowe, boje i liny, postawiły też nowe wieże ratownicze. Odświeżono plaże, zadbano o infrastrukturę, a do dyspozycji mieszkańców oddano m.in. wypożyczalnie sprzętu wodnego, boiska sportowe, place zabaw i siłownie zewnętrzne.

A skoro mówimy o bezpieczeństwie, to ważną jego gwarancję dają badania Sanepidu. Wszystkie bowiem kąpieliska przeszły je pomyślnie i mają wodę zdatną do kąpieli. Miasto niezależnie od tego będzie także dodatkowo przeprowadzać dalsze badania.

Sezon na poznańskich plażach potrwa do końca wakacji, a więc do 31 sierpnia.

- W tym okresie, od godziny 10.00 do godziny 18.00 będą strzeżone jednocześnie przez dwóch ratowników – zapewnia POSiR. - Korzystanie z kąpielisk poza wyznaczonymi godzinami jest możliwe, ale odbywa się na własną odpowiedzialność. Wypoczywający nad wodą zobowiązani są do przestrzegania obowiązujących na kąpieliskach regulaminów. Należy m.in. respektować ostrzeżenia i polecenia ratowników oraz nie pozostawiać dzieci do lat 10 bez opieki. Na terenie kąpielisk nie wolno spożywać alkoholu. POSiR oraz służby ratownicze apelują, by po jego wypiciu nie wchodzić do wody. Na terenie kąpielisk zabronione jest również grillowanie, można jednak korzystać ze zlokalizowanych w pobliżu punktów gastronomicznych. Dodatkowo w Strzeszynku Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji utworzyły specjalną strefę grillową, z której wypoczywający nad jeziorem będą mogli użytkować bezpłatnie.

Uwaga - plaża Malibu w Strzeszynku, która w ramach projektu “Plażojada” wzbogaciła się w ubiegłym roku o nowy plac zabaw, siłownię zewnętrzną, pomost oraz zmodernizowane molo, w tym sezonie letnim będzie miejscem części koncertów muzycznego cyklu #NaFalach! Zapraszamy!

Grzegorz Okoński

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.