Wakacje z kulturą: #NaFalach i LuxFest łączą siły! Zespoły Coma i Luxtorpeda gwiazdami festiwalu

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Gdak
Sebastian Gabryel

Wakacje z kulturą: #NaFalach i LuxFest łączą siły! Zespoły Coma i Luxtorpeda gwiazdami festiwalu

Sebastian Gabryel

W tym roku popularna impreza LuxFest odbędzie się w zupełnie nowej formule. Siódma edycja poznańskiego festiwalu wchodzi w skład cyklu #NaFalach i tym razem będzie odbywać się przez dwa dni nad Jeziorem Strzeszyńskim. W jego malowniczej scenerii zagra Coma, Luxtorpeda w roli gospodarza, a także Arka Noego oraz Kowczeg Noja. Nie zabraknie też Rodzinnej Strefy Sztuki LuxArt.

Wakacyjny weekend na festiwalu LuxFest rozpocznie się od koncertu rockowej Comy, której od samego początku przewodzi charyzmatyczny wokalista Piotr Rogucki. Do największych hitów kapeli należą takie utwory jak „Spadam”, „Pierwsze wyjście z mroku” czy „Sto tysięcy jednakowych miast”.

Pokaźnym zestawem przebojów może pochwalić się również organizująca festiwal Luxtorpeda, na czele której stoi wokalny duet Robert „Litza” Friedrich oraz Przemysław „Hans” Frencel. „Autystyczny”, „Hymn” i „Wilki Dwa” to tylko przykłady popularnych kawałków tej poznańskiej kapeli.

materiały prasowe

Drugiego dnia imprezy będzie można wziąć udział w wielu warsztatach i innych wydarzeniach skierowanych do dzieci, rodziców i dziadków, jakie odbędą się w Rodzinnej Strefie Sztuki LuxArt.

Bardzo ciekawie zapowiada się też występ Arki Noego, znanej z piosenek „Nie boję się, gdy ciemno jest”, „Taki duży, taki mały” czy „A gu gu”. Nie każdy wie, że ten dziecięco-młodzieżowy zespół nagrał już dwanaście albumów! Zanim wejdzie na scenę LuxFestu, jego publiczność rozgrzeje jego ukraiński odpowiednik Kowczeg Noja.

Siódma edycja festiwalu LuxFest w ramach cyklu #NaFalach odbędzie się 27 lipca (w godz. 20-23) i 28 lipca (w godz. 15-18) na plaży miejskiej nad Jeziorem Strzeszyńskim. Wstęp jest bezpłatny.

Sebastian Gabryel

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.