Wakacje z kulturą: Malta zaprasza – od słoni po letni tor saneczkowy

Czytaj dalej
Fot. Robert Wozniak
Grzegorz Okoński

Wakacje z kulturą: Malta zaprasza – od słoni po letni tor saneczkowy

Grzegorz Okoński

Czy wiecie, że odwiedzając Festiwal Rzeźb Piaskowych, możecie w najbliższej okolicy spędzić czas w niepowtarzalnych miejscach? Malta to poznański skarb rekreacji!

Najbardziej znanym sąsiadem Term Maltańskich – gospodarza Poznań Sand Festival – jest Nowe Zoo, czynne 365 dni w roku, w każdą sobotę, niedzielę i święta. Bilety również dostępne są od ręki, w kasach i systemie online. Przed Nowym Zoo dostępny jest parking, dojeżdża tu także autobus linii 84 i linie turystyczne MPK. W zoo prezentowanych jest ponad 2400 zwierząt (nie liczone są bezkręgowce), 368 gatunków!

W sportowym świecie Poznań kojarzy się przede wszystkim z torem regatowym nad Jeziorem Maltańskim
Robert Wozniak W sportowym świecie Poznań kojarzy się przede wszystkim z torem regatowym nad Jeziorem Maltańskim

Obok Jeziora Maltańskiego na pewno warto zajrzeć również do Malta Ski - centrum sportowo–rekreacyjnego, dostępnego zarówno zimą, jak i latem. Goście mogą w nim korzystać z wypożyczalni rowerów, mini golfa, placu zabaw, gastronomii, a przede wszystkim z takich atrakcji, jak letni tor saneczkowy czy kolejka górska Adrenaline.

A na torze pomkniemy w 530-metrowej stalowej rynnie na wózkach imitujących sanki z prędkością sięgającą nawet 50 km/godz! Z kolei kolejka górska Adrenaline zaprasza na 500-metrowy tor z licznymi zakrętami oraz 360-stopniową pętlą, do dwuosobowych wagoników, którymi pojedziemy z prędkością 40 km/godz. Jest też specjalna atrakcja dla dzieci od 6. roku życia i dorosłych – łańcuchowa karuzela wenecka, w której można wirować w powietrzu w jednym z 32 fotelików na wysokości 8 metrów!

W sportowym świecie Poznań kojarzy się przede wszystkim z torem regatowym nad Jeziorem Maltańskim
Waldemar Wylegalski W sportowym świecie Poznań kojarzy się przede wszystkim z torem regatowym nad Jeziorem Maltańskim

Jeśli starczy wam czasu na spacer, warto przejść się brzegiem jeziora. Patrząc na wodę, być może ujrzycie trenujących kajakarzy: tor regatowy nad Maltą, wraz z zapleczem technicznym, jest jednym z najbardziej znanych tego typu obiektów na świecie. Tylko od 1990 roku odbyło się tu aż 15 imprez w randze mistrzostw świata, 17 w randzie pucharu świata, do tego mistrzostwa Europy, igrzyska i regaty. Dodajmy, że tereny maltańskie już w okresie zaborów były najpopularniejszym rejonem rekreacyjnym Poznania.

Grzegorz Okoński

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gloswielkopolski.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.