Wakacje z kulturą: Malta zaprasza – od słoni po letni tor saneczkowy

Czytaj dalej
Fot. Robert Wozniak
Grzegorz Okoński

Wakacje z kulturą: Malta zaprasza – od słoni po letni tor saneczkowy

Grzegorz Okoński

Czy wiecie, że odwiedzając Festiwal Rzeźb Piaskowych, możecie w najbliższej okolicy spędzić czas w niepowtarzalnych miejscach? Malta to poznański skarb rekreacji!

Najbardziej znanym sąsiadem Term Maltańskich – gospodarza Poznań Sand Festival – jest Nowe Zoo, czynne 365 dni w roku, w każdą sobotę, niedzielę i święta. Bilety również dostępne są od ręki, w kasach i systemie online. Przed Nowym Zoo dostępny jest parking, dojeżdża tu także autobus linii 84 i linie turystyczne MPK. W zoo prezentowanych jest ponad 2400 zwierząt (nie liczone są bezkręgowce), 368 gatunków!

W sportowym świecie Poznań kojarzy się przede wszystkim z torem regatowym nad Jeziorem Maltańskim
Robert Wozniak W sportowym świecie Poznań kojarzy się przede wszystkim z torem regatowym nad Jeziorem Maltańskim

Obok Jeziora Maltańskiego na pewno warto zajrzeć również do Malta Ski - centrum sportowo–rekreacyjnego, dostępnego zarówno zimą, jak i latem. Goście mogą w nim korzystać z wypożyczalni rowerów, mini golfa, placu zabaw, gastronomii, a przede wszystkim z takich atrakcji, jak letni tor saneczkowy czy kolejka górska Adrenaline.

A na torze pomkniemy w 530-metrowej stalowej rynnie na wózkach imitujących sanki z prędkością sięgającą nawet 50 km/godz! Z kolei kolejka górska Adrenaline zaprasza na 500-metrowy tor z licznymi zakrętami oraz 360-stopniową pętlą, do dwuosobowych wagoników, którymi pojedziemy z prędkością 40 km/godz. Jest też specjalna atrakcja dla dzieci od 6. roku życia i dorosłych – łańcuchowa karuzela wenecka, w której można wirować w powietrzu w jednym z 32 fotelików na wysokości 8 metrów!

W sportowym świecie Poznań kojarzy się przede wszystkim z torem regatowym nad Jeziorem Maltańskim
Waldemar Wylegalski W sportowym świecie Poznań kojarzy się przede wszystkim z torem regatowym nad Jeziorem Maltańskim

Jeśli starczy wam czasu na spacer, warto przejść się brzegiem jeziora. Patrząc na wodę, być może ujrzycie trenujących kajakarzy: tor regatowy nad Maltą, wraz z zapleczem technicznym, jest jednym z najbardziej znanych tego typu obiektów na świecie. Tylko od 1990 roku odbyło się tu aż 15 imprez w randze mistrzostw świata, 17 w randzie pucharu świata, do tego mistrzostwa Europy, igrzyska i regaty. Dodajmy, że tereny maltańskie już w okresie zaborów były najpopularniejszym rejonem rekreacyjnym Poznania.

Grzegorz Okoński

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.