Wakacje z kulturą: Lekkim, tanecznym krokiem: Rebeka oraz Rosalie. rozkręcą wakacyjną imprezę

Czytaj dalej
Fot. Pawel F. Matysiak
Sebastian Gabryel

Wakacje z kulturą: Lekkim, tanecznym krokiem: Rebeka oraz Rosalie. rozkręcą wakacyjną imprezę

Sebastian Gabryel

Z jednej strony taneczny electropop, z drugiej przebojowy soul i R&B. Duet Rebeka i piosenkarka Rosalie. zgotują nam muzyczną ucztę na najwyższym poziomie! Ich piosenki, takie jak „Stars”, „Fale” czy „Pozwól”, nucą tysiące słuchaczy w całym kraju!

Projekt Rebeka, tworzony przez wokalistkę Iwonę Skwarek oraz producenta Bartosza Szczęsnego, zadebiutował w Poznaniu, w okolicach 2012 roku. W krótkim czasie zyskał pierwszych fanów, a to za sprawą fenomenalnej EP-ki „Stars”. Zawarta na niej piosenka tytułowa szybko stała się electropopowym hitem, co nie może dziwić, mając na uwadze jej zaraźliwy refren oraz chwytliwą melodię. Przebojowe okazały się również późniejsze albumy: debiutancka „Hellada” z 2013 roku, wydany trzy lata później „Davos” i tegoroczny „Post Dreams”, który tylko umocnił pozycję Rebeki. Poznaniacy występowali na największych polskich festiwalach muzycznych, nierzadko koncertując też w innych krajach Europy.

Wiele dobrego można powiedzieć również o wokalistce Rosalie. Jej debiutancki album pt. „Flashback” zawiera wszystko, z czego składa się współczesna i klasyczna muzyka R&B. W wydaniu poznanianki, jest ona doprawiona hip hopem i melodyjną elektroniką, a przede wszystkim soulem, w którym artystka czuje się jak ryba w wodzie. Materiał powstał we współpracy z plejadą producentów ze sceny muzyki niezależnej. Duży wpływ na brzmienie krążka miał Envee, znany ze współpracy choćby z Tomaszem Stańko i Smolikiem.

Koncerty Rebeki i Rosalie. odbędą się w sobotę 10 sierpnia o godz. 20 na scenie przy Trybunach Ziemnych Toru Regatowego Malta nad Jeziorem Maltańskim. Wstęp jest bezpłatny.

Sebastian Gabryel

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.