Nicole Młodziejewska

Wakacje z kulturą: Gdzie ci mężczyźni? Tylko w kinie #NaWolnym

Jednym z filmów, jakie zobaczymy w ramach cyklu plenerowych seansów „Pół człowiek, pół legenda” będzie „Młodość”. To film słynnego reżysera Paolo Sorrentino, Fot. Materiały prasowe Jednym z filmów, jakie zobaczymy w ramach cyklu plenerowych seansów „Pół człowiek, pół legenda” będzie „Młodość”. To film słynnego reżysera Paolo Sorrentino, znanego też z nagrodzonego Oscarem „Wielkiego piękna”. W „Młodości” możemy podziwiać wielu popularnych aktorów, takich jak Michael Caine, Harvey Keitel czy Mark Kozelek. Nie zabrakło również Jane Fondy!
Nicole Młodziejewska

Kino plenerowe to świetna propozycja na spędzenie czasu z bliskimi: przyjaciółmi, rodziną czy choćby z kolegami z pracy. W te wakacje, Miasto Poznań wspólnie z Estradą Poznańską i Teatrem Muzycznym, znów wychodzą naprzeciw potrzebom mieszkańców, organizując wiele seansów „pod chmurką”.

Drugi tydzień pokazów filmowych #NaWolnym, jakie odbędą się pod wiele mówiącym hasłem „Pół człowiek, pół legenda”, umożliwi nam obejrzenie wielu ciekawych produkcji, w których szczególnie ważni są bohaterowie męscy. Na ekranie na Wolnym Dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania zobaczymy największe sławy światowego kina. Pojawią się na nim choćby takie wielkie gwiazdy jak Al Pacino, Michael Caine, Robert Redford czy Harvey Keitel. Towarzyszyć im będą piękne kobiet, spośród których warto wyróżnić choćby Jane Fondę, Sissy Spacek czy Rachel Weisz.

Dlaczego nazwa cyklu seansów #NaWolnym to właśnie „Pół człowiek, pół legenda”? - Po sukcesie ubiegłorocznego cyklu pt. „Kobiety w Muzyce”, tym razem postanowiliśmy przyjrzeć się temu, co porabiają wielcy mężczyźni znani z dużego ekranu, którzy znajdują się u progu emerytury. Okazuje się, że jakiekolwiek zmartwienia w tej kwestii są bezpodstawne. Panowie mają się dobrze, a momentami nawet wybitnie - tłumaczą swój wybór organizatorzy.

Zaprezentowane w cyklu postacie będą nas zachwycać i rozbawiać. Każdy z przedstawionych bohaterów jest zupełnie inny. Jeden wciąż marzy o wielkiej karierze, drugi rozgrzebuje niezabliźnione rany, jeszcze inny jest uroczym przestępcą. Co ich łączy? Na pewno wiek oraz fakt, że choć przeżyli już wiele wiosen, to wciąż są gotowi do podjęcia ryzykownej walki o swoje marzenia!

MANGLEHORN

David Gordon Green w swoim filmie pokazuje historię ślusarza, który uznawany jest za dziwaka. Główny bohater Angelo Manglehorn ma ogromny problem - żyje wyłącznie swoimi wspomnieniami, ponieważ nie potrafi pogodzić się z utratą kobiety, która była miłością jego życia. Żyje samotnie, a towarzyszy mu jedynie kot, z którym czuje zdecydowanie większą więź niż ze spotykanych na co dzień ludźmi.

Angelo mieszka w małym miasteczku, sąsiedzi nie znają jego sekretów z przeszłości. Mężczyzna ma jednak dwie osoby, z którymi czasem utrzymuje kontakt - jedną jest jego syn, wiecznie zajęty robieniem kariery, a drugą uczeń z dawnych lat, zamieszany w dość podejrzane interesy. W filmie zobaczymy znane osobistości kina, takie jak Al Pacino, Holly Hunter, Harmony Korine i Chris Messina.

Seans filmu odbędzie się w poniedziałek 22 lipca o godz. 21. Cena biletu: 1 zł.

CZŁOWIEK, KTÓRY ZABIŁ DON KICHOTA (The Man Who Killed Don Quixote)

Kolejna propozycją twórców #NaWolnym jest historia o odkrywaniu siebie oraz spełnianiu marzeń. Choć z początku fabuła zapowiada się dość banalnie, to Terry Gilliam, reżyser „Człowieka, który zabił Don Kichota”, postanowił złączyć losy dwóch zupełnie różnych osób, umieszczając je w jednej, małej wiosce. Jednym z bohaterów tej przygodowej komedii jest reżyser, który w drodze na plan filmowy w Hiszpanii zupełnie przypadkowo ląduje we wspomnianej wiosce, którą zamieszkuje Don Kichot, a przynajmniej tak wydaje się Toby’emu. Wkrótce panowie przeżyją całą serię zwariowanych przygód. Tylko jak skończą się one dla każdego z nich?

Trzeba podkreślić, że film jest połączeniem dwóch zupełnie odmiennych światów, dlatego przy oglądaniu go warto zwrócić uwagę na charakteryzacje aktorów. W rolach głównych występują Adam Driver i Jonathan Pryce.

Seans filmu odbędzie się we wtorek 23 lipca o godz. 21. Cena biletu: 1 zł.

MŁODOŚĆ (Youth)

Paolo Sorrentino, słynny reżyser nagrodzony m.in. Oscarem za film „Wielkie piękno”, tym razem podejmuje temat młodości, a przede wszystkim jej wspomnienia. Dwaj główni bohaterowie, czyli Fred - emerytowany dyrygent i kompozytor oraz Mick - reżyser filmowy, są wielkimi przyjaciółmi. Ostatnie chwilę przed osiemdziesiątymi urodzinami spędzają w hotelu, wspominając z czułością lata swojej młodości.

W 2016 roku film otrzymał nagrodę Orła w kategorii „Najlepszy film europejski”. W tej wyjątkowej produkcji możemy zobaczyć wielu znanych aktorów, takich jak Michael Caine, Harvey Keitel czy Jane Fonda.

Seans filmu odbędzie się w środę 24 lipca o godz. 21. Cena biletu: 1 zł.

GENTLEMAN Z REWOLWEREM (The Old Man & the Gun)

Jaki powinien być dżentelmen, nikomu wyjaśniać nie trzeba. Nie ma też jakichkolwiek wątpliwości, że jest nim główny bohater filmu Davida Lowery’ego. No, może z jednym, drobnym wyjątkiem, bo Forrest Tucker, mimo swoich dobrych manier ma przy sobie również rewolwer. Nie można zapomnieć też o tym, że wielokrotnie napadał na banki, trafiał do więzienia i zawsze z niego uciekał. Mężczyzna ustatkował się dopiero, kiedy na swojej drodze spotkał kobietę marzeń. To właśnie dla niej schował broń, zastępując ją czarującym uśmiechem. Jednak brak adrenaliny zaczął dawać mu się we znaki tak bardzo, że nawet mając siedemdziesiąt lat postanawia powrócić do starych nawyków.

Ostatni z proponowanych filmów z cyklu #NaWolnym jest lekkostrawną historią, poprowadzoną z wielkim humorem. Mimo częstych scen napadów, nie ma w nim „krwawej jatki”, a główny bohater komedii zaraża widzów pozytywną energią! W rolach głównych występują Robert Redford, Sissy Spacek i Casey Affleck.

Seans filmu odbędzie się w czwartek 25 lipca, godz. 21.30. Cena biletu: 1 zł.

Nicole Młodziejewska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gloswielkopolski.pl

obniżka -50% na Czarny Weekend

30-dniowy dostęp do Głosu Wielkopolskiego online

20,00 40,00

Czarny weekend trwa! Do 29.11 kup prenumeratę cyfrową za połowę ceny i ciesz się dostępem do aktualnego wydania gazety bez wychodzenia z domu.

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.