Wakacje z kulturą: Energiczna, melodyjna i przebojowa: Natalia Nykiel jest jedyna w swoim rodzaju!

Czytaj dalej
Fot. Slawomir Mielnik
Sebastian Gabryel

Wakacje z kulturą: Energiczna, melodyjna i przebojowa: Natalia Nykiel jest jedyna w swoim rodzaju!

Sebastian Gabryel

Natalia Nykiel to obecnie jedna z najpopularniejszych polskich piosenkarek młodego pokolenia. Jej albumy „Lupus Electro” i „Discordia” wciąż są jednymi z najchętniej kupowanych krążków z muzyką pop. W czym tkwi siła tej młodej wokalistki z Mrągowa? Odpowiedź na to pytanie przyniesie jej koncert na plaży w Strzeszynku, który otworzy tegoroczny cykl #Na Falach!

Natalia Nykiel weszła na polski rynek pewnym, tanecznym krokiem. Oczy zwróciły się na nią w 2014 roku, kiedy wydała swój debiutancki album „Lupus Electro”. Ten chwytliwy krążek nagrany we współpracy z takimi znanymi artystami jak Katarzyna Nosowska, Bunio z Dick4Dick, Paulina Przybysz, Karolina Kozak czy Budyń z zespołu Pogodno, był sporym zaskoczeniem na krajowej scenie electro popu.

Album szybko pokrył się złotem, a promujące go single „Bądź duży” i „Error” sprzedały się w nakładzie ponad 250 tys. egzemplarzy! Z

Piosenki Natalii Nykiel to electro pop na najwyższym poziomie. Koncert piosenkarki odbędzie się na plaży w Strzeszynku
Grzegorz Dembiński Piosenki Natalii Nykiel to electro pop na najwyższym poziomie. Koncert piosenkarki odbędzie się na plaży w Strzeszynku

podobnym uznaniem spotkała się jej kolejna płyta zatytułowana „Discordia”. W większości najważniejszych muzycznych zestawień album został uznany za najlepszą polską płytę 2017 roku, a jego autorka otrzymała za niego nominację do Fryderyka 2018 w kategorii Album Roku - Elektronika. Warto dodać, że równie imponująca jes t ilość odtworzeń teledysków utalentowanej piosenkarki, które łącznie zostały już obejrzane ponad 200 milionów razy!

W ubiegłym roku artystka była gościem specjalnym słynnego zespołu rockowego 30 Seconds To Mars. Tym samym, Natalia Nykiel jest pierwszą i jak na razie jedyną polską wokalistką, która wystąpiła w duecie z liderem grupy, Jaredem Leto.

Koncert Natalii Nykiel w ramach cyklu #NaFalach odbędzie się w sobotę 29 czerwca o godz. 20 na plaży miejskiej nad Jeziorem Strzeszyńskim. Wstęp jest bezpłatny.

Sebastian Gabryel

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.