Wakacje w czerwcu za granicą? Może być problem z wyrobieniem paszportu na czas. Kolejki są gigantyczne

Czytaj dalej
Fot. 123rf
Marta Danielewicz

Wakacje w czerwcu za granicą? Może być problem z wyrobieniem paszportu na czas. Kolejki są gigantyczne

Marta Danielewicz

Biuro Paszportowe przy ulicy ks. Jakuba Wujka w Poznaniu przeżywa prawdziwe oblężenie. Aż do czerwca nie ma możliwości umówienia wizyty przez internet, a kolejki w poznańskim oddziale są olbrzymie. Już o godzinie 10 na obsłużenie przez urzędników czekało około stu osób.

Planujesz wakacyjny wyjazd za granicę w czerwcu? Możesz mieć spory problem z wyrobieniem paszportu na czas. Kolejki w poznańskim oddziale paszportowym nie maleją. W środę już przed godziną 11 na obsłużenie przez urzędników czekało sto osób, a 80 było już obsłużonych. Niestety, w godzinach popołudniowych kolejka wcale nie malała.

 • Ministerialne ułatwienie... niczego nie ułatwia?
 • Jest jeden sposób, by ominąć kolejki. Jaki?
Pozostało jeszcze 84% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Marta Danielewicz

Zajmuję się głównie tematyką z zakresu ochrony środowiska, śledzę także rozwój lokalnego biznesu. Tropię afery toksyczne, bacznie obserwuję zmiany w świadomości i prawie dotyczące ochrony środowiska. Staram się rzetelnie i na bieżąco informować przed jakimi wyzwaniami stoimy w obliczu zmian klimatycznych, stepowienia Wielkopolski i suszy. Z kolei w biznesie podziwiam nowe rozwiązania technologiczne, kibicuję małym i dużym firmom, stosującym się do zasad CSR, piszę o prawach pracownika, a także o tych, którzy o nie walczą.
Prywatnie mam szczęście być właścicielką psa, który został interwencyjnie odebrany z pseudohodowli, lubię dobrą kuchnię, niskobudżetowe podróże po świecie, a także filmy animowane.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.