Monika Dziuma

Wągrowiec: "Wspólny Sukces" spółdzielni socjalnej. Od pięciu lat zatrudnia osoby niepełnosprawne i świetnie prosperuje

Sprzątanie, porządkowanie nagrobków, pielęgnacja terenów zielonych, usługi remontowo-budowlane, produkcja ozdób oraz robienie półproduktów do różnego Fot. Archiwum spółdzielni "Wspólny Sukces" Sprzątanie, porządkowanie nagrobków, pielęgnacja terenów zielonych, usługi remontowo-budowlane, produkcja ozdób oraz robienie półproduktów do różnego rodzaju wiązek przewodów to zadania, którymi na co dzień zajmują się pracownicy spółdzielni socjalnej „Wspólny Sukces”.
Monika Dziuma

Sprzątanie, porządkowanie nagrobków, pielęgnacja terenów zielonych, usługi remontowo-budowlane, produkcja ozdób oraz robienie półproduktów do różnego rodzaju wiązek przewodów to zadania, którymi na co dzień zajmują się pracownicy spółdzielni socjalnej „Wspólny Sukces”. W ten sposób działa już pięć lat.

Spółdzielnia z Wągrowca zatrudnia osoby niepełnosprawne i narażone na wykluczenie społeczne.

- W ten sposób chcemy dać szansę osobom niepełnosprawnym na aktywizację zawodową i realne zaistnienie na rynku pracy. Spółdzielnia jest stale wspierana poprzez zlecanie wykonania publicznych usług

- mówi Ewa Roman, która od samego początku jest prezesem spółdzielni. - Pamiętajmy, że osoby zagrożone wykluczeniem społecznym, bezrobotne i niepełnosprawne trzeba wspierać nie tylko słowem, ale przede wszystkim czynem - dodaje.

„Wspólny Sukces” został założony przez samorządy gminy Wągrowiec i powiat wągrowiecki. Inicjatorką jej powstania była śp. Irena Wojewódzka-Kucz, była prezes Wielkopolskiego Stowarzyszenia na rzecz Chorych Niepełnosprawnych i ich Rodzin „Rehabilitacja” im. Karola Marcinkowskiego. To u niej rozpoczęły się pierwsze rozmowy na temat powstania i struktury spółdzielni. I tak 5 lat temu uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej przed podjęciem pracy w spółdzielni zostali przeszkoleni z zakresu BHP i uzyskali zdolność do pracy. „Wspólny Sukces” powoli zaczął rozpościerać skrzydła.

- Pracownicy spółdzielni socjalnej, pomimo swoich codziennych zmagań ze zdrowiem, w pracy dają z siebie naprawdę wiele. Obserwując ich pracę można zauważyć dokładność, zaangażowanie, a nawet i zadowolenie

- mówi prezes. - Każdy pracownik stara się wykonać przydzielone mu zadanie najlepiej jak potrafi. Oni wierzą w to, że praca w Spółdzielni “Wspólny Sukces” jest dla nich szansą doskonalenia się i możliwością rozwoju nowych perspekty. Spółdzielnię socjalną tworzy zgrany i zadowolony zespół, który wierzy, że dzięki wspólnej pracy można osiągnąć wszystko - dodaje.

Na pytanie, jak „Wspólny Sukces” działa, odpowiedź brzmi: praca, zaangażowanie, spółdzielczość, wytrwałość, dokładność i upór. - Cechy te pomagają nam pozyskiwać klientów, ułatwiają nam prace z naszym biznesowym partnerem oraz zachęcają wielu klientów do powrotu i ponownego skorzystania z naszych usług - mówi szefowa.

Obecnie spółdzielnia zatrudnia 30 osób (w tym 21 kobiet) z niepełnosprawnością, które we „Wspólnym Sukcesie” znalazły nie tylko sposób na zarobienie pieniędzy, ale pewność siebie i przyjaciół. Siedziba spółdzielni znajduje się przy ul. Janowieckiej w Wągrowcu.

Monika Dziuma

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.