W żłobkach w Opolu będzie więcej miejsc

Czytaj dalej
Fot. SM
Artur Janowski

W żłobkach w Opolu będzie więcej miejsc

Artur Janowski

Unijny projekt zakłada nie tylko więcej miejsc dla maluchów, ale także sfinansowane m.in. remontów placówek oraz zajęć dodatkowych.

Choć w Opolu jest już ponad 1200 miejsc w żłobkach, to wciąż są chętni na kolejne. M.in. dlatego urząd miasta wspólnie z niepublicznymi placówkami przygotował projekt, umożliwiający przyjęcie ponad 100 nowych maluchów.

- Dodatkowe miejsca stworzymy zarówno żłobkach miejskich jak również w trzech niepublicznych. Przeprowadzone zostaną też prace remontowe. Aby dostosować pomieszczenia do opieki nad dziećmi, pojawi się nowe wyposażenie: meble, sprzęt, pomoce dydaktyczne, elementy placu zabaw - wylicza Dariusz Sołek, naczelnik wydziału zdrowia w Urzędzie Miasta Opola.

W ramach opieki żłobkowej planuje się też realizację zajęć z logopedą, art-terapię oraz rytmikę.

Na tym nie koniec, bo projekt - wart ponad 6,6 milionów złotych, z czego 5,9 mln zł daje Unia Europejska - zakłada również dofinansowane utrzymanie istniejących 232 miejsc: 185 miejsc w żłobkach publicznych oraz 47 miejsc w żłobkach niepublicznych i opłacenie pracy 30 opiekunów dziennych w okresie 12 miesięcy.

Ratusz jest przed podpisaniem umowy o dofinansowanie i nie wiadomo jeszcze, kiedy dodatkowe miejsca będą uruchomione.

Wiadomo natomiast, że projekt potrwa do 2019 roku. Warto pamiętać, że tylko w tym roku miasto wyda na wsparcie dla maluchów w żłobkach niepublicznych blisko 6 mln zł. W 2018 r. może być to kwota jeszcze większa.

Artur Janowski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.