Bogna Kisiel

W tym roku Poznań wyda 25 mln zł na remonty torowisk tramwajowych, a ponad 1,5 mln zł na infrastrukturę autobusową

Roboty będą m.in. wykonywane na skrzyżowaniu Grunwaldzkiej z Grochowską Fot. MPK Poznań Roboty będą m.in. wykonywane na skrzyżowaniu Grunwaldzkiej z Grochowską
Bogna Kisiel

Generalny remont torowiska i sieci trakcyjnej na Hetmańskiej, przebudowa sieci torowej i trakcyjnej na Murawie i ulicy 28 Czerwca 1956 r. - to tylko niektóre z zaplanowanych na ten rok remontów.

- Na remonty infrastruktury torowo-sieciowej wydamy 25 mln zł. To trzykrotnie więcej niż w 2014 r. - podkreśla Maciej Wudarski, zastępca prezydenta Poznania.

I dodaje:

- Jeśli komunikacja publiczna ma być być konkurencyjna dla ruchu samochodowego, musi być szybka, sprawna, a przede wszystkim bezpieczna.

Pozostało jeszcze 67% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Bogna Kisiel

Wszystko co dotyczy Poznania, czym żyją mieszkańcy jest mi bliskie. Pod lupę biorę decyzje władz, działalność miejskich spółek, instytucji, związków międzygminnych. Bacznie wsłuchuję się w głos poznaniaków i radnych. Od lat śledzę rozwój aglomeracji poznańskiej, działania podejmowane przez powiat poznański, szczególnie bacznie obserwuję gminę Czerwonak. Chętnie podejmuję tematy społeczne, historie ludzi zmagających się z przeciwnościami losu, pomysły młodych ludzi, które mogą zrewolucjonizować nasze życie. Interesują mnie rozwiązania komunikacyjne, problematyka zagospodarowania przestrzennego i gospodarki odpadami, bo jeśli w tych obszarach nie znajdziemy rozsądnych rozwiązań, to zapłacą za to przyszłe pokolenia.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.