W szpitalu przy ul. Krysiewicza na badanie tomografem czeka się zaledwie kilka dni. Mogą korzystać z niego dzieci i dorośli

Czytaj dalej
Fot. Specjalistyczny Zespół Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu
Nicole Młodziejewska

W szpitalu przy ul. Krysiewicza na badanie tomografem czeka się zaledwie kilka dni. Mogą korzystać z niego dzieci i dorośli

Nicole Młodziejewska

Szpital Dziecięcy przy ul. Krysiewicza w Poznaniu dysponuje jednym z najnowszych tomografów. Przedstawiciele placówki przypominają, że jest on dostępny zarówno dla dzieci, jak i dla osób dorosłych, a czas oczekiwania na badanie to kilka dni.

Badania tomografii komputerowej w trybie ambulatoryjnym, ze skierowaniem, na NFZ i to w mniej niż tydzień - taką możliwość daje Zakład Diagnostyki Obrazowej w Szpitalu Dziecięcym przy ul. Krysiewicza w Poznaniu.

Czytaj też: Przez koronawirusa pojawiła się nowa choroba, na którą cierpią dzieci? Profesor Figlerowicz: Widzimy związek

- Czas oczekiwania na badanie to zaledwie kilka dni. Badamy dzieci i dorosłych. Mamy najnowocześniejszy tomograf w regionie. Do Zakładu Diagnostyki mamy też osobne wejście od strony u. Krysiewicza - pacjent nie wchodzi więc na teren szpitala

- informuje Urszula Łaszyńska, rzecznik placówki.

W celu umówienia badania należy skontaktować się z placówką telefonicznie. Zapisy dostępne są pod numerem: 61 850 62 14.

Przypomnijmy, że tomograf znajdujący się w szpitalu przy ul. Krysiewicza jest wyposażony w 320 rzędowy detektor. System wykorzystuje szereg technologii, których głównym celem jest znacząca redukcja dawki, przy jednoczesnym zapewnieniu wysokiej jakości obrazowania.

Zobacz również: Prof. Jacek Wysocki: "Najsłabsi mogą być ofiarami nieszczepienia się przez populację". Jesienią nałożą się na siebie sezon grypy i epidemia?

Oznacza to, że aparat pozwala na zeskanowanie np. całego obszaru klatki piersiowej czy jamy brzusznej w jednym obrocie lampy, trwającym 0,35 sekundy. Urządzenie jest również wyposażone w program, który redukuje artefakty wynikające z obecności metalowych endoprotez, aparatów ortodontycznych, co umożliwia dokładniejszą ocenę.

Choć aparat wizualnie przystosowany został z myślą o najmłodszych pacjentach - jest kolorowy i wraz salą, w której się znajduje, przypomina krainę z bajki - to korzystać z niego mogą również dorośli.

-------

Zainteresował Cię ten artykuł? Szukasz więcej tego typu treści? Chcesz przeczytać więcej artykułów z najnowszego wydania Głosu Wielkopolskiego Plus?

Wejdź na: Najnowsze materiały w serwisie Głos Wielkopolski Plus

Znajdziesz w nim artykuły z Poznania i Wielkopolski, a także Polski i świata oraz teksty magazynowe.

Przeczytasz również wywiady z ludźmi polityki, kultury i sportu, felietony oraz reportaże.

Pozostało jeszcze 0% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Nicole Młodziejewska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.