W Poznaniu ożywienie na budowach - wybór od kawalerek do apartamentów

Czytaj dalej
Fot. Constructa Plus
  • dom
Grzegorz Okoński

W Poznaniu ożywienie na budowach - wybór od kawalerek do apartamentów

Grzegorz Okoński

Nie tylko przebudowy ulic wskazują na to, że stolica Wielkopolski stała się placem budowy, ale także prowadzone z rozmachem inwestycje budownictwa mieszkaniowego wielorodzinnego.

W mieście trudno byłoby znaleźć wolne miejsca pod budowę osiedli, ale na Jeżycach, na rozległych terenach po Wiepofamie pojawiły się takie możliwości. Powstają tam osiedla, których mieszkańcy skorzystają z bliskości centrum i istniejącej już rozwiniętej struktury komunikacyjnej, szczególnie osi ul. Dąbrowskiego i niedawno wybudowanej ul. św. Wawrzyńca, łączącej Kościelną z Niestachowską i Żeromskiego, a dalej – z Dąbrowskiego, Ogrodami i wylotem na Pniewy, a z drugiej strony – z ul. Wojska Polskiego i Maczka. Deweloperzy kierują swój wzrok także w stronę Lasku Marcelińskiego, gdzie sąsiedztwo terenów zielonych idzie w parze z także dobrą komunikacją tramwajową z rejonu Junikowa.

Co ciekawe, rynek może rozszerzyć się o mieszkania budowane nie z myślą o docelowych użytkownikach, którzy będą w nich mieszkać, ale o klientach kupujących pod najem instytucjonalny. Na przykład Budnex poszerza swoją ofertę o blisko 800 mieszkań dedykowanych dla tego celu w Poznaniu, Gorzowie, Szczecinie i Zielonej Górze: w Poznaniu i Gorzowie już wybudował dla sektora PRS (private rented sector) 400 mieszkań, szykuje się do wybudowania kolejnych, w tym 113 lokali w Poznaniu.

Na Jeżycach - Kościelna
Constructa Plus postawiła na „naj” - proponując mieszkania w sąsiedztwie serca Jeżyc, czyli Rynku Jeżyckiego i klimatycznego parku Sołackiego, zachęca: „największy rynek, najpiękniejszy park, najsmaczniejsze kuchnie świata, najwięcej życia”. Mówi tak o inwestycji Kościelna 23, trzecim swoim projekcie realizowanym przy współpracy z pracownią Litoborski + Marciniak, a ulokowanym na styku Starych i Nowych Jeżyc, na rogu ul. Kościelnej i nowej ul. Nad Seganką. Lokalizacja kapitalna dla kogoś, kto lubi być w miejscu, gdzie atutami jest zabytkowa okoliczna zabudowa, optymalna komunikacja w postaci połączeń tramwajowych i autobusowych, a przy tym sklepy, szpital, kościół, czy szkoły ma dosłownie w zasięgu ręki.

- Obecnie prowadzimy sprzedaż mieszkań na Jeżycach – Kościelna 23 – informuje Constructa Plus. - Termin przekazania mieszkań zaplanowano na kwiecień 2023. Dysponujemy mieszkaniami od 43 do 106 m2 w cenach od 9900 zł do 10 600 zł brutto.
Na Kościelnej można więc wybierać spośród 221 mieszkań i trzech lokali usługowych - dwóch o powierzchni 100-123 m2 i jednego o powierzchni 209 m2 z wejściem od ulicy Kościelnej. Jest tu też dwupoziomowa hala garażowa z niezależnymi miejscami postojowymi oraz osobna hala garażowa dla siedemnastu lokali usługowych.

W inwestycji znajdują się trzy zielone dziedzińce, wszystkie okna wychodzące na dziedziniec są w standardzie wyposażone w elektryczne rolety zewnętrzne. Deweloper zadbał też o komórki lokatorskie dla mieszkańców oraz miejsca rowerowe. I zapewnia, że na życzenie klienta przygotuje miejsca postojowe elektryczne. A skoro jesteśmy przy energii elektrycznej, to warto wspomnieć, że części wspólne zasilane będą prądem pochodzącym częściowo z instalacji fotowoltaicznej.

Fama
Na Jeżycach buduje również Monday Development Sp. z o.o. Sp. J., która zaprasza do wyboru mieszkań na ośmiohektarowym terenie po Wiepofamie. To jedna z największych w dzielnicy inwestycji mieszkaniowych, obejmująca także drogi, skwery, plac oraz deptak z miejscem do wypoczynku i rekreacji.

- Przygotowując koncepcję osiedla Fama Jeżyce szczególną uwagę skupiliśmy na zachowaniu spójności z istniejącym charakterem jeżyckiej zabudowy – zapewnia Stanisław Rewski, HRA Architekci. - Poszczególne etapy będą więc miały kwartałowy charakter. Każdy z nich wyróżniał się będzie indywidualnymi rozwiązaniami elewacyjnymi. W pierwszym etapie będzie to drewno. W architekturze osiedla mamy także ukrytą historię - zaokrąglone narożniki budynków nawiązują do okresu międzywojnia, a betonowe balkony nadają im surowego charakteru.

Deweloper przyjmując zadanie budowy osiedla z dużą liczbą mieszkań, stara się zadbać o różne potrzeby jego przyszłych mieszkańców.

- W trzecim etapie wybierać można między większym budynkiem oferującym dużą różnorodność układów mieszkań oraz mniejszym, odpowiednim dla osób ceniących kameralność i podwyższony standard wykończenia – informuje Fama.
W ofercie znajdziemy teraz dwa siedmiopiętrowe budynki, 369 mieszkań, do tego boksy rowerowe, i rzecz dziś już standardowa na osiedlach - podziemna hala garażowa. Wjazd na teren osiedla odbywać się będzie od strony ulicy Kościelnej poprzez nowo wybudowaną ulicę Barańczaka. Wyjazd natomiast wiedzie na ul. Dąbrowskiego, skąd można bez trudu dojechać do centrum miasta.

Monday Development przewiduje, że lokalizacja w drugiej linii zabudowy będzie oddzielać mieszkańców od gwaru miasta, a ograniczony ruch samochodów na terenie osiedla dodatkowo uspokoi tę część Nowych Jeżyc.

Mieszkania można wybierać w jednym z trzech pakietów wykończenia, w tym także – wykończone pod klucz, gotowe do zamieszkania. W stałej cenie, bez dopłat, już uwzględniono zakup materiałów, konsultacje z projektantem i prace ekipy remontowej. Fama zapewnia, że używane przy wykończeniach mieszkań pod klucz materiały pochodzą od sprawdzonych producentów z Hiszpanii, Włoch oraz Polski. Do tego dochodzi 36-miesięczna rękojmia na wykonane prace i możliwość rozszerzenia programów wykończeniowych o projekty dodatkowych elementów, dobór mebli, oświetlenia i wyposażenia dodatkowego.

Wieża Jeżyce
Na Jeżyce zaprasza też Echo Investment, deweloper zachęcający do wyboru mieszkań osiedla Wieża Jeżyce, w rejonie ulic Dąbrowskiego i Janickiego, niedaleko Rynku Jeżyckiego i ul. Kościelnej. Stąd spacer na rynek zajmuje 10 minut pieszo, dojazd komunikacją miejską do centrum kwadrans, a dojazd rowerem do Kina Rialto – trzy minuty. Dojście do najbliższego przystanku autobusowego zajmie dwie minuty.

Pierwszy etap osiedla oddany będzie w IV kwartale 2023 r., można już kupować mieszkania o metrażu od 32,63 m2 (przy czym projekt przewiduje w przyszłości jeszcze mniejsze lokale – zaledwie 25 m2 powierzchni!) do 121,39 m2, w budynku AB z 50 mieszkaniami. Na najwyższych kondygnacjach będzie też nieco więcej przestrzeni, bo mieszkania będą wyższe. Są też wolne lokale usługowe, o powierzchni 77,67 m2 i 121,39 m2. Co ciekawe, zainteresowani mieszkaniami i lokalami ich przyszli właściciele mogą obejrzeć je nie tylko w wirtualnej rzeczywistości, na stronie Echo Investment, ale także – na tej samej stronie – śledzić postępy na placu budowy pierwszego budynku.

- To samowystarczalne miasto w mieście, które pozwala cieszyć się codziennością tu i teraz – zapewnia deweloper. - Wokół Placu pod Wieżą możesz pracować, odpoczywać i spędzać czas z rodziną. Strefy relaksu, place zabaw oraz wszechobecna zieleń to tylko kilka argumentów, aby tu zamieszkać. Paczkomat na osiedlu. Stacje ładowania e-samochodów. Twój smartfon otworzy bramę garażu, przywoła windę i wpuści do mieszkania rodzinę, która zapomniała kluczy. Echo Life Services i Echo Smart to technologie, które ułatwią życie Tobie i bliskim.

Deweloper proponuje też swoim klientom pakiety wykończeniowe, tak, by zainteresowani mogli odbierać klucze i od razu się wprowadzać.

Fiqus na Marcelinie

Z podobnego narzędzia wizualizacyjnego korzysta Nickel Development, który proponuje mieszkania na osiedlu Fiqus Marcelin – dostępnych obecnie jest 151 lokali mieszkalnych, jedno-, dwu-, trzy-, lub czteropokojowych, na dziesięciu kondygnacjach o powierzchni od 25 m2 do 103 m2. W sumie projekt przewiduje wybudowanie 250 mieszkań, także z portfenetrem (wysokim przeszkleniem w salonie ze szklaną balustradą, co zapewnia dobre nasłonecznienie, zwiększoną optycznie przestrzeń mieszkalną i dodatkowa przestrzeń), balkonem lub tarasem, a także z zielenią na patio, tarasach i w częściach wspólnych. Ceny są różne, zależne od metrażu i od miejsca w budynku. Przykładowo mieszkanie o powierzchni 26,67 m2 kosztuje 276.677 zł, o powierzchni 69,4 m2 – 774.352 zł, a o powierzchni 102,4 m2 – 1.007.538 zł.

- FIQUS Marcelin to nie tylko budynek mieszkalny - znajdziesz tu dodatkowo wielofunkcyjne części wspólne: 3 tarasy widokowo-rekreacyjne na kaskadowych dachach, zielone wewnętrzne patio oraz wspólny living room - miejsce do pracy i rozrywki – informuje deweloper.

Na Polance

Spółka Inwestycje Wielkopolski sp. z o.o. sp. k. zaprasza w Poznaniu na Rataje, gdzie u zbiegu ulic Polanka i Kaliska, w dobrym położeniu, bo blisko Starego Rynku, czy Malty sprzedaje mieszkania docelowe lub w wariancie inwestycyjnym. Oferta obejmuje budynek siemiokondygnacyjny, z siedemdziesięcioma mieszkaniami i apartamentami, czterema lokalami usługowymi o powierzchni 61-280 m2 i z dwiema windami. Zmotoryzowani mieszkańcy mogą liczyć na 100 miejsc w hali garażowej i 13 zewnętrznych miejsc parkingowych. Z kolei wariant inwestycyjny pozwala podzielić mieszkania o powierzchni 82 m2 na dwa mniejsze, o powierzchni 41 m2, każde dwupokojowe, z niezależnym wejściem. Takie rozwiązanie dedykowane jest tym, którzy stawiają na niewielkie lokale przeznaczone na wynajem. Ceny – od 7999 zł za m2.

W sumie budynek Na Polance ma siedem kondygnacji, w tym sześć kondygnacji naziemnych, pięć kondygnacji mieszkalnych, jedną kondygnację usługową - parter, jedną kondygnację podziemną – halę garażową, 70 mieszkań i apartamentów – w tym: 22 mieszkania w wariancie inwestycyjnym, 30 mieszkań 2-pokojowych, 12 mieszkań 3-pokojowych, 24 mieszkania 4-pokojowe, 4 mieszkania 5-pokojowe.

Są też wspomniane 4 lokale usługowe i 22 komórki lokatorskie. Przewidziano też miejsce na zewnętrzne stojaki rowerowe.

Świerzawska 4

Z Poznaniem nierozerwalnie, i to od 1991 roku związany jest Ataner, laureat nagrody „Budowniczy naszego miasta” i czterech tytułów „Budowa roku”.

Deweloper ma jeszcze wolne mieszkania przy ul. Świerzawskiej 4 – na Marcelinie, niedaleko Lasku Marcelińskiego. Ataner postawił tu dwa budynki o wysokości 7-8 pięter, w których znajdą się mieszkania z balkonami lub tarasami o powierzchniach od 26 m2 do 100 m2. W sumie 289 mieszkań z terminem odbioru 3 kwartał 2023 r. Na parterze zaprojektowano lokale usługowe. Sklepy i usługi znajdują się także na sąsiednich osiedlach wybudowanych przez Ataner: os. Marcelin i os. Nowy Marcelin, blisko też stąd do centrum handlowego King Cross.

Wśród wolnych jeszcze mieszkań metr kwadratowy kosztuje od 8800 zł do 9600 zł.

Zwierzyniecka 15

Ataner jest też budowniczym inwestycji Zwierzyniecka 15, w sąsiedztwie Starego Zoo, blisko Międzynarodowych targów Poznańskich, Kaponiery i sieci linii tramwajowych i autobusowych. W sercu miasta postawiono budynek na 90 mieszkań o powierzchni 29-165 m2, z terminem odbioru czerwiec 2023 r. Tu wśród wolnych mieszkań, zapłacimy za metr kwadratowy od 10.500 zł do 14.700 zł.

Towarowa 45

Blisko centrum jest też Towarowa 45 – już piąty budynek Atanera blisko mostu Dworcowego, co sprawia, że deweloper żartuje o jego małej dzielnicy w centrum miasta. Towarowa 45 oznacza budynek o 6 i 7 piętrach nad dwupoziomową halą garażową podziemną na 148 miejsc parkingowych. Na parterze tradycyjnie przewidziano lokale usługowe, w tym siłownię dla mieszkańców, a na pietrach 142 mieszkania o powierzchniach od 26 do 156 m2 z balkonami i panoramicznymi oknami. Termin odbioru zaplanowano na maj 2024 r. Dostępne są mieszkania o powierzchni od 29,5 m2 do 106,1, w cenach 10.200 – 14.000 zł za m2.

Wieruszowska 2

Sąsiedztwo Lasku Marcelińskiego wybrał dla swojej inwestycji Jakon Invest, deweloper, oferujący mieszkania przy ul. Wieruszowskiej 2, w pobliżu skrzyżowania z ulicą Grunwaldzką. Z jednej strony mamy tu dogodny dostęp do komunikacji miejskiej - pętli Junikowo, łączącej z centrum miasta, a z drugiej – sąsiedztwo terenów spacerowych w Lasku Marcelińskim.

Na inwestycji Wieruszowska 2, zaprojektowano podziemną halę garażową. Dodatkowo na dwóch miejscach postojowych na terenie osiedla zaplanowano stację do ładowania pojazdów elektrycznych.

Budynek został wyposażony w rolety na każdej kondygnacji, cichobieżne windy, oraz starannie zaprojektowaną zieleń na dziedzińcu wraz z placem zabaw dla najmłodszych mieszkańców. W ofercie jest jeszcze kilkadziesiąt mieszkań oczekujących na nabywców o metrażu 39,61-68,48 m2 w cenach zależnych m.in. od kondygnacji i metrażu- 355.400 - 567.700 zł.

Morzyczańska na Ratajach

W stolicy Wielkopolski buduje także spółka Wechta Inwestycje, która sprzedaje teraz mieszkania na Ratajach, przy ul. Morzyczańskiej 3, 3a i 3b.

Ulokowane są w nowoczesnym wielorodzinnym budynku w kształcie litery E, pięciopiętrowym i trzysegmentowym. Mieszkania są już gotowe do odbioru, a budowa – zakończona. Deweloper zachęca, kusząc m.in. lokalizacją, której atutami jest bezpośrednie sąsiedztwo Parku Rataje, spokojna okolica i niewielka odległość od Ronda Rataje.

Do wyboru mamy lokale mieszkalne o powierzchni od 28 m2 do 54 m2 – i jest jeszcze spory wybór - hale garażowe w kondygnacji podziemnej (cena miejsca postojowego w hali garażowej – 30.750,00 zł brutto). Mieszkania na parterze mają ogródki, a w pobliżu budynku jest zapewniona pełna infrastruktura handlowo-usługowa związana z istniejącymi osiedlami Budynek jest chroniony, ma parking podziemny i windę.

Patrząc na listę wolnych lokali znajdziemy na niej mieszkania o powierzchni od 28,60 m2 do 53,80 m2. Ich ceny kształtują się na poziomie 347,7 tys. zł – 634,1 tys. zł (czyli przeliczając: 9.700 - 13.770 za m2).

Nad jeziorem w Powidzu

Wechta Inwestycje ma na sprzedaż także apartamenty w Przybrodzinie, nad Jeziorem Powidzkim – na skarpie z jeziorem na akwen, około 200 metrów od Plaży. I tutaj budowa jest zakończona, a apartamenty mogą już zmieniać właścicieli. Ci zaś mają do dyspozycji powierzchnie apartamentów od 38 m2 do 69 m2, a także garaże jedno- i dwustanowiskowe.

Zaletami tego wyboru będą dwie plaże i sąsiedztwo lasów, jezioro objęte strefą ciszy, czyste wody, cenione przez wędkarzy, a także możliwość uprawiania sportów wodnych (niedaleko jest przystań z wypożyczalnią sprzętu pływającego).

Ville Sołackie

Ciekawą ofertę przedstawia Agrobex Sp. z o.o.: to kompleks Ville Sołackie, lokowany na mapie Luxury Realty Map, czyli w zestawieniu najbardziej luksusowych rezydencji, domów i apartamentów w Polsce, przygotowanych przez Poland Sotheby’s International Realty. Agrobex cieszy się, że ten kompleks zdobył nagrodę w kategorii „inwestycja” w plebiscycie Złote Ville 2017, zrzeszającym najlepsze produkty branży wnętrzarskiej, luksusowe inwestycje oraz najbardziej wiarygodne firmy deweloperskie.

Zaletą Villi jest już jej lokalizacja, w prestiżowej poznańskiej dzielnicy, w samym sercu sołackiej zieleni – przy Parku Sołackim, będącej dobrą odskocznią od bardzo bliskiego przecież centrum miasta. Śródmieście jest oddalone zaledwie o cztery kilometry. Budynki postawiono w rejonie wyznaczanym przez ul. Niestachowską, Góralską i Podlaską – wolne mieszkania znajdziemy w rejonie tej ostatniej.

- Kompleks Villi Sołackich to siedem trzykondygnacyjnych budynków – w sześciu z nich znajdują się trzy przestronne apartamenty, cechujące się najwyższą klasą wykonania – przedstawia Sławomir Rosolski, architekt, twórca projektu Villi Sołackich. - Moim zamysłem podczas ich powstawania było stworzenie malowniczej, kameralnej enklawy, wśród uliczek otoczonych zielenią. Ville Sołackie idealnie komponują się z zabytkowym otoczeniem dzielnicy. Jest to połączenie wczesnego modernizmu oraz stylu Art Deco, co nadaje im niezwykłego charakteru.

Wszystkie ville mają czterospadowe, mansardowe dachy, których styl wpisuje się w kanony klasycznej elegancji
Przyszli mieszkańcy mogą liczyć na klimatyzację, centralny odkurzacz, ochronę, kamery wyposażone w system wykrywania ruchu, rozmieszczone w kluczowych punktach terenu, przycisk napadowy, czy system alarmowy, do tego na elektroniczne karty dostępu do wszystkich pomieszczeń, połączone z nowoczesną i cichą windą, którą można wjechać bezpośrednio z hali garażowej do apartamentu.

Poza standardem mogą zdecydować się na wykonanie klimatyzacji kanałowej, której zaletą jest brak widocznych jednostek klimatyzacyjnych. Jest też strefa fitness, SPA, ogrzewanie podłogowe lub kanałowe, podstawowe sterowanie inteligentnego domu oraz wideodomofon.

Osiedle Zielona Przystań

Agencja Inwestycyjna, jeden z najstarszych poznańskich deweloperów, który przez trzydzieści lat oddał ponad pięć tysięcy mieszkań o różnej formie własności: deweloperskich, spółdzielczych oraz z przeznaczeniem na wynajem, a także szereg obiektów budownictwa ogólnego jak szkoły, przedszkola, budynek banku zaprasza na Osiedle Zielona Przystań, przy skrzyżowaniu ul. Błażeja i Nowej Naramowickiej.

Będzie ono zamknięte, otoczone zielenią, a każde z mieszkań będzie miało ogródek, taras lub balkon. Budowę rozłożono na trzy etapy, w pierwszym z nich zaplanowano budynek nr 9, liczący 46 lokali mieszkalnych. Zakończenie I etapu przewidziane jest na III kwartał 2023r.

Wśród wolnych obecnie mieszkań, oczekujących na nowego właściciela, znajdziemy zarówno kameralną kawalerkę o powierzchni 26,55 m2, jak i większe mieszkania – o powierzchni 68,6 m2. Mieszkania z I etapu są już bowiem w sprzedaży.

- Teren osiedla będzie pełen różnorodnej zieleni – zachęca Agencja Inwestycyjna. - Powstanie tam duży plac zabaw, miejsce do wspólnego odpoczynku, mnóstwo ławek oraz stół do gry w szachy pod gołym niebem - na pewno docenią to rodziny lubiące wspólnie spędzać czas. Na terenie osiedla znajdą się także stojaki rowerowe. Natomiast pod budynkami znajdzie się podziemny parking z dużą ilością komórek lokatorskich i rowerownią. W hali garażowej będzie możliwość ładowania samochodów elektrycznych. To idealne miejsce dla rodzin z dziećmi- w okolicy znajduje się wiele szkół i przedszkoli. Dla studentów niespełna dwa kilometry od inwestycji mieści się Kampus Morasko.

Co więcej, atutem tej lokalizacji jest dobre połączenie z miastem – nowiutka nowoczesna infrastruktura drogowa o Tramwaj na Naramowice: dzięki wybudowanej nowej linii tramwajowej przy ul. Nowa Naramowicka, od centrum dzielić mieszkańców tylko 20 minut tramwajem.

- Dla osób lubiących spędzać czas na świeżym powietrzu wśród przyrody, idealnym miejscem będzie pobliski Rezerwat Przyrody Żurawiniec pełny ścieżek spacerowych – przypomina Agencja Inwestycyjna. - Dla każdego, kto ceni sobie aktywny wypoczynek, pobliskie ścieżki rowerowe umożliwiają długie jazdy rowerem.

Perła Łazarza

Poznańskie lokalizacje ma w swojej ofercie Prefa Group Nieruchomości, spółka wywodząca się z grupy kapitałowej Prefa Group S.A., producenta prefabrykowanych materiałów konstrukcyjnych betonowych i żelbetowych. W swoim portfolio ma m.in. Perłę Łazarza, kamienicę u zbiegu ul. Matejki i Niegolewskich, w sąsiedztwie Areny, Parku Kasprowicza czy Parku Wilsona, w której na pięciu kondygnacjach, mają zostać wybudowane 43 lokale mieszkalne - przestronne apartamenty o powierzchni mieszkalnej od 37 m2 do 147 m2. Na parterze powstanie pięć lokali usługowych o powierzchni od 55 m2 do 183 m2. Średnia wysokość apartamentów będzie wynosiła aż 3,40 m - do większości z nich będzie przylegał balkon, taras lub loggia.

- W rewitalizacji zabytku „Perła Łazarza” deweloper kładzie szczególny nacisk na staranne i drobiazgowe zgodne z wytycznymi konserwatora zabytków, gruntowne odnowienie wnętrz i elewacji – zapewnia Prefa Group Nieruchomości. - To nieosiągalny już dzisiaj kanon budowlano - wykończeniowy: grubość ceglanych murów, wysokość pomieszczeń, zdobienia mieszkań i klatek schodowych, najwyższa jakość użytych materiałów połączono z całym szeregiem rozwiązań, które są wyznacznikiem luksusowego i nowoczesnego budownictwa mieszkaniowego XXI wieku. Inwestycja wykonana zostanie w standardzie premium. Po rewitalizacji mieszkańcy będą mogli korzystać z czterech nowoczesnych, szybkich wind, których design korespondował będzie z zabytkowym wystrojem kamienicy. Dodatkowo, w celu zapewnienia wygodnej komunikacji dla osób niepełnosprawnych, pomiędzy wejściem do budynku a kondygnacją parteru, zamontowane zostaną specjalne podnośniki schodowe.

Deweloper zapewnia, że apartamenty oraz lokale usługowe będą wyposażone w system ogrzewania podłogowego. Dla zapewnienia mieszkańcom bezpieczeństwa, w kamienicy zainstalowane zostaną wideodomofony umożliwiające komunikację audiowizualną, z wykorzystaniem kolorowych monitorów, działających także po zmroku w systemie IR.

Prefa Group Nieruchomości zaprasza również do Szczepankowa, gdzie buduje osiedle Dobrepole, składające się z domów o powierzchni 98 - 115 m2, z ogródkami i garażami. W dwóch etapach osiedla zostanie wybudowanych 48 lokali, które będą wykonane w podwyższonym standardzie deweloperskim z roletami zewnętrznymi podtynkowymi z napędem elektrycznym w każdym z okien, czy z systemem ogrzewania podłogowego we wszystkich pomieszczeniach. W trwającym właśnie I etapie powstają 32 lokale bliźniacze – dwulokalowe o powierzchni ok. 114 m2. Do każdego z domów przylegać będą duże działki o powierzchni nawet do ok. 900 m2.

Murawa i Palacza

Pracowitą jesień ma też Area Development, który to deweloper realizuje równolegle aż trzy inwestycje – każda w innym rejonie Poznania. Dwie z nich miały premierę na początku tego roku: Murawa 2, powstająca na Winogradach oraz Palacza 97 na Grunwaldzie.

Realizowany jest też ostatni etap projektu Nowy Strzeszyn, który gotowy będzie w trzecim kwartale 2023 r i gdzie już sprzedano połowę mieszkań.

Murawa 2, ulokowana w sąsiedztwie Parku Cytadela, składa się 16 dwulokalowych domów o ciekawej formie i nowoczesnych rozwiązaniach elewacyjnych. Znajdziemy tu blachę, drewno oraz tynk z pnącą zielenią. W ramach dotychczasowych prac budowlanych wykonana została podziemna hala garażowa, a pierwsze budynki osiągnęły już swoją pełną wysokość. Koniec realizacji inwestycji przewidziany jest na IV kwartał 2023 roku. Projekt pracowni Insomia przewidział szereg oryginalnych rozwiązań, takich jak duże drewniane okna, tarasy na dachu z zaplanowaną zielenią, elektrycznie sterowane żaluzje fasadowe oraz markizy. Blisko 40 proc. lokali zostało już sprzedanych. Z kolei na Grunwaldzie Area Development zaprasza na Palacza 97, w pobliżu Parku Astronomicznego im. J. Heweliusza, gdzie powstaje kameralny, bo tylko 24-lokalowy budynek. Zakończono tu realizację podziemnej hali garażowej, a aktualnie prowadzone są prace konstrukcyjne na kolejnych piętrach. Planowane zakończenie budowy przewidziane jest na III kwartał przyszłego roku. W jesiennej ofercie od dewelopera można skorzystać z wygodnego harmonogramu płatności: 10/90 tzn. 10 proc. przy podpisaniu umowy deweloperskiej, resztę dopiero przed odbiorem mieszkania.

Mateckiego 19

TK Invest wybrał miejsce na Piątkowie, przy ul. Mateckiego 19, niedaleko zielonych terenów, dobrych do odbywania spacerów czy wycieczek rowerowych, w sąsiedztwie rezerwatów przyrody „Żurawiniec” oraz „Meteoryt Morasko”. Tu w sześciokondygnacyjnym budynku – licząc wraz z podziemną halą garażową zaprojektowano i zbudowano 42 mieszkania, 1-, 2-, 3- i 4-pokojowe, o powierzchni 37-116 m2. W podziemnej hali garażowej wyznaczono 48 miejsc parkingowych. Autorem projektu budynku jest Pracownia Architektoniczna SZESZUŁA - SZESZUŁA Architekci.

W ofercie znajdziemy m.in. mieszkanie czteropokojowe z balkonem i aneksem kuchennym, o powierzchni 74,63 m2, w cenie 783615 zł, dwupokojowe – 60,06 m2, z balkonem i aneksem 630630 zł, czy dwupokojowe, o powierzchni 61,15 m2, z aneksem, balkonem i garderobą, w cenie 642.075 zł. W okolicy inwestycji znajdują się liczne centra handlowo-usługowe, placówki służby zdrowia, przedszkola, szkoły, basen oraz kampus Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.

Rynek Wschodni

Quadro Development zachęca do kupna mieszkania w kameralnym pięciokondygnacyjnym budynku w nowej poznańskiej lokalizacji, blisko centrum, przy ul. Smolnej, Rynku Wschodnim i Głównej. Do wyboru kupujący mają 31 mieszkań dwupokojowych, 10 mieszkań trzypokojowych i m.in. 73-metrowy apartament na IV piętrze. W sumie przewidziano 47 mieszkań powierzchniach od 29 do 89 m2. Na każdym piętrze i na parterze są jeszcze wolne mieszkania. Czteropokojowy apartament kosztuje 835850 zł, przykładowe dwupokojowe mieszkanie 38,7 m2 – 406350 zł, inne dwupokojowe o powierzchni 39,4 m2 – 370360 zł.

Deweloper informuje, że mieszkania mają podwyższony standard, obejmujący m.in wideodomofony, czy rolety we wszystkich oknach mieszkań parterowych. Do mieszkań parterowych przynależą ogródki lub tarasy, natomiast na wyższych kondygnacjach do dyspozycji są balkony lub loggie. Jest też winda i podziemna hala garażowa na 31 aut, z możliwością wydzielenia komórek lokatorskich. Cena miejsca postojowego w hali garażowej to 35.000zł.

- Teren zostanie w pełni zagospodarowany w zakresie wybrukowanych dróg dojazdowych i chodników – przedstawia ofertę Quadro Development. - Całość dopełni zieleń i elementy małej architektury. Biel i grafit elewacji oraz stalowe wykończenia balkonów stworzą nowoczesny, a jednocześnie klasyczny design.

Co ciekawe, Rynek Wschodni to lokalizacja związana z historią. W czasie prac wykopaliskowych przy ulicy Smolnej w 2011 roku natrafiono na ślady osady sprzed 5000 lat. Odkryto fragmenty narzędzi krzemiennych i naczyń ceramicznych z epoki brązu i żelaza.

Horyzont Naramowice, Wilda Corner i Nova Łacina

Warszawski deweloper Grupa Inwest, który ma biuro sprzedaży także w Poznaniu, zaprasza do trzech nowych poznańskich inwestycji – Horyzont Naramowice, Wilda Corner i Nova Łacina.

Horyzont Naramowice to budynek wielorodzinny przy ul. Czarnucha, z widokiem na dolinę Warty, w sąsiedztwie jednej z najważniejszych poznańskich linii tramwajowych – Tramwaju na Naramowice. Znajdziemy tu nie tylko mniejsze mieszkania inwestycyjne czy idealne na start, ale również większe, rodzinne, w tym także dwupoziomowe, nawet powyżej 100 m2. Zaprojektowano tu 159 mieszkań o powierzchni 25-106 m2, cztery piętra i – w przypadku mieszkań dwupoziomowych – także na piątym piętrze. W każdej klatce jest winda, pod budynkiem hala garażowa, a przy nim – miejsca postojowe nadziemne. Przewidziano także komórki lokatorskie o powierzchni 3 – 10 m2 i ogródki dla mieszkań parterowych.

Wilda Corner to druga nowa inwestycja, przy zbiegu ulic Czarnieckiego oraz Roboczej, gdzie również znajdziemy zarówno mniejsze mieszkania, jak i większe, rodzinne, w tym także dwupoziomowe. Na Wildzie jest ich mniej niż na Naramowicach, ale i tak jest w czym wybierać: wśród 60 mieszkań są 1-2-3- i 4- pokojowe, o powierzchniach 34-89 m2, 5 pięter, winda, balkony i tarasy, a także podziemna, dwupoziomowa hala garażowa. Mieszkania są już w sprzedaży, a termin realizacji inwestycji przewidziano na te właśnie dni, bo na III kwartał 2022 roku, Przykładowe mieszkanie jednopokojowe o powierzchni 46,14 m2 kosztuje 410646 zł, a trzypokojowe 64.88 m2 – kosztuje 583920 zł. Podobne metrażowo – 63,19 m2, lecz czteropokojowe mieszkanie to koszt 612943 zł.

Grupa Inwest proponuje mieszkania także w drugim etapie inwestycji Nova Łacina, przy ul. Niemena 6 w Poznaniu, niedaleko Galerii Posnania, Jeziora Maltańskiego, Parku Tysiąclecia, ogrodu zoologicznego, Wartostrady i nowej estakady katowickiej. Tu ulokowano 236 mieszkań 1 – 3- pokojowych, o powierzchni 25- 75 m2, pod nimi dwupoziomową, podziemną halę garażową, ponadto komórki lokatorskie, ogródki, balkony i tarasy. Nova Łacina zakończona będzie na przełomie I i II kwartału 2023 r.

---------------------------

Zainteresował Cię ten artykuł? Szukasz więcej tego typu treści? Chcesz przeczytać więcej artykułów z najnowszego wydania Głosu Wielkopolskiego Plus?

Wejdź na: Najnowsze materiały w serwisie Głos Wielkopolski Plus

Znajdziesz w nim artykuły z Poznania i Wielkopolski, a także Polski i świata oraz teksty magazynowe.

Przeczytasz również wywiady z ludźmi polityki, kultury i sportu, felietony oraz reportaże.

Pozostało jeszcze 0% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Grzegorz Okoński

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.