W Poznaniu doskonale wiemy, jak promować zawodowców i fachowców

Czytaj dalej
Fot. archiwum UMP
Jacek Jaśkowiak, prezydent miasta Poznania

W Poznaniu doskonale wiemy, jak promować zawodowców i fachowców

Jacek Jaśkowiak, prezydent miasta Poznania

W Poznaniu doskonale wiemy, jak promować zawodowców i fachowców - robimy to skutecznie od wielu lat. Naszymi doświadczeniami i dobrymi praktykami dzielimy się z innymi polskimi miastami, a także wieloma europejskimi partnerami. Poznaniacy szanują osoby mające konkretny fach i umiejętności w rękach. Bez zaangażowania tych pracowników, poznański rynek pracy nie funkcjonowałby tak dobrze, jak teraz.

Flagowym projektem Poznania promującym wiedzę o zawodach i kształceniu zawodowym jest kampania Szacun dla zawodowców. Widząc zadowalające efekty tych działań, planujemy je kontynuować. Naszym celem jest odbudowa pozytywnego wizerunku fachowca. To odpowiedź na potrzeby obecnego rynku pracy, gdzie tacy pracownicy są bardzo poszukiwani, jak również na społeczne oczekiwania naszych mieszkańców.

Zdajemy sobie sprawę, jak mocno zmienia się otoczenie, postęp technologiczny i gospodarka. I jak ważne jest miejsce fachowców w rozwoju naszego miasta. Chcemy młodym ludziom wskazać drogę edukacji zawodowej, która pozwoli im na osiągnięcie satysfakcji materialnej, ale także osobistej.

Dlatego niezmiernie się cieszę, że po raz piąty, w ramach kampanii Szacun dla zawodowców, odbędzie się gromadząca setki młodych ludzi Arena Zawodów. To wydarzenie przybliżające uczniom szkół podstawowych i gimnazjów specyfikę pracy poznańskich firm i zakładów rzemieślniczych. To też możliwość prezentacji dla szkół zawodowych, które podzielą się swoja ofertą kształcenia, ale także możliwościami osobistego rozwoju. W przyszłych miejscach pracy oczekiwany jest przecież nie tylko pracownik z wiedzą i umiejętnościami, ale szczęśliwy, otwarty człowiek realizujący swoje marzenia. Takich ludzi – profesjonalistów wykonujących z pasją swoją pracę i spełniających się w swoich zawodach - spotkacie podczas Areny Zawodów z pewnością wielu.

Zobacz wideo:

W Poznaniu doskonale wiemy, jak promować zawodowców i fachowców
Jacek Jaśkowiak, prezydent miasta Poznania

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.