W PiS szukają nowego wojewody wielkopolskiego. Kto zastąpi Zbigniewa Hoffmanna?

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Dembinski
Błażej Dąbkowski

W PiS szukają nowego wojewody wielkopolskiego. Kto zastąpi Zbigniewa Hoffmanna?

Błażej Dąbkowski

Po tym jak okazało się, że wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann zostanie liderem listy PiS w Koninie, już mówi się o jego następcy.

– Dziękuję prezesowi Prawa i Sprawiedliwości Jarosławowi Kaczyńskiemu za wielkie zaufanie, jakim mnie obdarzył oraz za docenienie mojej pracy jako wojewody wielkopolskiego. Ostatnie cztery lata to czas intensywnej pracy dla całej Wielkopolski, także dla okręgu konińsko-gnieźnieńskiego, w którym wielokrotnie miałem okazję spotykać się z samorządowcami i mieszkańcami, i z którego będę miał wielki zaszczyt wystartować – powiedział Zbigniew Hoffmann po tym, jak ogłoszono nazwiska „jedynek” na listach PiS.

Choć Z. Hoffmann do tej pory nie miał szczęścia w wyborach parlamentarnych - dwukrotnie w latach 2011 i 2015 startował bez powodzenia, w obecnej sytuacji mandat posła powinien zdobyć bez problemu.

– Nikt nie bierze pod uwagę innego wyniku, niż wygrana PiS w skali kraju, dlatego też w partii już rozmawia się o następcy Hoffmanna

– tłumaczy nam jeden z poznańskich polityków. Dodaje też, że w ostatnich dniach w kuluarowych rozmowach często pada nazwisko Filipa Żelaznego. To radca prawny i szef klubu radnych PiS powiatu poznańskiego.

Czytaj też: Poznań: PiS ma już gotową listę na wybory. Koalicja Obywatelska nadal nad nią pracuje

Już po wyborach parlamentarnych w 2015 r., kiedy PiS wygrał wybory i swoją rezygnację złożył wojewoda Piotr Florek z PO, Żelazny był rozważany jako jeden z potencjalnych kandydatów na to stanowisko. Wtedy jednak mocniejszy okazał się Z. Hoffmann.

Kto oprócz Filipa Żelaznego ma największe szanse na stanowisko wojewody wielkopolskiego? Czy ewentualny mandat poselski dla Zbigniewa Hoffmanna oznacza, że zrezygnuje z kierowania PiS-em w Poznaniu? O tym przeczytasz w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 44% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Błażej Dąbkowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.