W Łowyniu pod Międzychodem powstała nowa fabryka, która już zatrudnia 200 osób

Czytaj dalej
Fot. Weronika Trojanowska-Skroban
Krzysztof Sobkowski

W Łowyniu pod Międzychodem powstała nowa fabryka, która już zatrudnia 200 osób

Krzysztof Sobkowski

Ponad 200 nowych miejsc powstało dla mieszkańców Łowynia pod Międzychodem. Fabryka kosztowała kilkadziesiąt milionów złotych i jest to największa inwestycja sektora prywatnego w powiecie międzychodzkim w ostatnich latach.

Ponad 200 nowych miejsc pracy stworzyła firma Marmite Sp. z o. o. dla mieszkańców Łowynia pod Międzychodem. W otwartej oficjalnie 8 maja fabryce produkowane są brodziki z innowacyjnego materiału Mineral Composite. Nowoczesny zakład powstał w miejscu dawnej Fabryki Mebli Tapicerowanych Christianapol. Z informacji, do których udało nam się dotrzeć wynika, że Marmite zainwestowało w Łowyniu kilkadziesiąt milionów złotych. To największa inwestycja sektora prywatnego ostatnich lat na terenie powiatu międzychodzkiego. Otwarcie fabryki odbyło się we wtorek 8 maja, ale produkcja ruszyła już w marcu.

Fabryka w Łowyniu jest drugim zakładem produkcyjnym firmy. Pierwszy znajduje się w Zakrzewie pod Poznaniem i zatrudnia obecnie około 800 osób. Przez ponad 40 lat obecności na rynku firma Marmite dynamicznie się rozwinęła, a zamówienia spływają z 37 krajów z całego świata. Dlatego niezbędne było zwiększenie produkcji. Długookresowe plany firmy obejmują więc zarówno inwestycję w istniejący zakład, jak i uruchomienie nowego, który jest o wiele bardziej nowoczesny. Łowyńska fabryka to 40 tys. mkw powierzchni produkcyjnej, na których rocznie powstawać będzie około 400 tysięcy sztuk brodzików więcej.

W Łowyniu pod Międzychodem powstała nowa fabryka, która już zatrudnia 200 osób
Weronika Trojanowska-Skroban

- Z tym zakładem wiążemy ogromne nadzieje. Ma to być największy zakład na świecie produkujący brodziki. Już zatrudniliśmy około 200 osób, a chcemy jeszcze to zatrudnienie zwiększać wraz ze wzrostem wolumenów. Chcemy dbać o naszych pracowników, chcemy być konkurencyjni dla nich. Dlatego też oferujemy im, oprócz dobrego wynagrodzenia, także różne pakiety sportowe, kulturalne, czy ubezpieczeniowe - mówi Andrzej Kramer, prezes zarządu firmy Marmite w Polsce.

- Do tej pory w Łowyniu zainwestowaliśmy kilkadziesiąt milionów złotych. Z moich informacji wynika, że to największa inwestycja w powiecie międzychodzkim w ciągu ostatnich lat

- mówi z kolei Marcin Sojda, dyrektor finansowy firmy Marmite.

- Produkcja brodzików w fabryce w Łowyniu już się rozpoczęła. Mamy więc nadzieję, że nasza inwestycja będzie miała pozytywny wpływ na rozwój regionu - podkreśla Piotr Samczuk, dyrektor zakładu w Łowyniu.

Podczas otwarcia fabryki, inwestor wielokrotnie podkreślał zaangażowanie władz lokalnych w proces inwestycyjny. Marmite kupiło opustoszałe budynki we wrześniu 2017 roku, a po sześciu miesiącach uruchomiło w nim produkcję, budując cały proces technologiczny od podstaw.

W Łowyniu pod Międzychodem powstała nowa fabryka, która już zatrudnia 200 osób
Weronika Trojanowska-Skroban

- To na pewno największa inwestycja ostatnich lat w powiecie i co warto podkreślić, to inwestycja w nowe technologie. To znaczący postęp na terenie naszego powiatu - zaznacza starosta międzychodzki, Julian Mazurek.

- Międzychód to gmina niemożliwych możliwości. Stworzyliśmy zespół pracowników, który potrafi współpracować z inwestorami, a nie raz po różne dokumenty jeździć, by proces inwestycyjny przyspieszyć. Ta firma na pewno poprawi sytuację gospodarczą naszego regionu i wpłynie na zasobność portfela mieszkańców - mówi burmistrz gminy Międzychód, Krzysztof Wolny.

Marmite to czołowy europejski producent umywalek, brodzików i wanien wykonanych z materiału Mineral Composite. Firma łączy naturalne materiały mineralne, zaawansowaną technologię i opracowuje dalsze innowacje z wykorzystaniem materiału Mineral Composite.

Krzysztof Sobkowski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.