W kabriolecie czuć więcej i mocniej

Czytaj dalej
Fot. Adrian Wykrota
Joanna Labuda

W kabriolecie czuć więcej i mocniej

Joanna Labuda

Rozmowa o zlocie Cabrio Poland 2017, który odbędzie się w pierwszy weekend sierpnia z Arkadiuszem Szczepańskim, organizatorem wydarzenia.

Cabrio Poland 2017 to najważniejsza, za zarazem jedyna impreza dla miłośników kabrioletów w Polsce. Jak powstała ta idea?

Od dłuższego czasu, jeżdżąc kabrioletem, poszukiwałem takiej imprezy, na której sam dobrze bym się bawił. Imprez motoryzacyjnych w Polsce jest bardzo dużo, które są wspaniale zorganizowane, natomiast wydarzenia przeznaczonego stricte dla „kabrioleciarzy” nie znaleźliśmy. Postanowiliśmy stworzyć coś, gdzie nad adrenaliną dominować będą pozytywne wibracje, aby w ten sposób odczarować temat cabrio.

Tegoroczna edycja imprezy to już drugi zlot cabrio.

W lutym 2016 roku daliśmy jasny sygnał, że chcemy zorganizować tę imprezę, a w pierwszy weekend sierpnia była już gotowa. Podczas pierwszej edycji sprawdzaliśmy, czy to się uda, kto przyjedzie, czy impreza się spodoba. Mitów wokół kabrioletów wciąż krąży bardzo wiele, m.in. że to auta dla szpanerów, małolatów, auta sezonowe, dwumiesięczne. Byliśmy pozytywnie zaskoczeni – na zlot przyjechali kapitalni ludzie. Pierwsza edycja okazała się ogromnym sukcesem, a najważniejsze było to, co wróciło do nas od ludzi. Uczestnicy Cabrio Poland 2016 pisali listy i zapraszali do siebie. Niektórych z nich odwiedziliśmy. Każdy z miłośników kabrioletów ma własną historię o tym, co samochód zmienił w jego życiu. To ludzie, którzy wiedzą, jak celebrować życie i dobrze się bawić.

Ile kabrioletów zaprezentuje się w tym roku?

Liczba aut wzrosła w tym roku prawie stukrotnie – będzie ich około 300. W ubiegłym roku najstarszy samochód był z 1923 roku. Mniej było ekip zagranicznych. W tym roku będą stanowić natomiast około 30 proc. uczestników. Przyjadą do nas Niemcy, Słowacy i Czesi oraz Skandynawowie. Podczas Cabrio Poland 2017 na pewno będzie można zobaczyć Skodę Felicię w cabrio, co jest rzadko spotykane, będzie też jedyny na świecie Fiat Mazur. Pojawią się Morgany oraz dwie premiery motoryzacyjne. W tym roku przyjedzie auto napędzane parą z 1908 roku. Aby pojawić się na zlocie, jego właściciel wyjedzie trzy dni wcześniej. Będzie jechał na kołach ze Śląska.

Co czeka uczestników imprezy?

Wydarzenie składa się z kilku etapów. W piątek odbędzie się impreza integracyjna m.in. dla partnerów i 65 uczestników pierwszej edycji. 5 sierpnia o świcie wstaniemy do wspólnego śniadania. Prawie 700 osób, które przyjedzie na start do Olandii, usiądzie do posiłku na trawie. Następnie ruszymy w rajdzie, który wiedzie m.in. przez Mniszki, Sieraków i Wiejce. Pierwszy finał rajdu odbędzie się we Wronkach. Tam więźniowie przekażą nam wymalowaną przez nich maskę kabrioletu, którą po Cabrio Poland przekażemy dla Drużyny Szpiku. Oficjalny finał rajdu odbędzie się w Poznaniu. Równolegle w Gnieźnie na Stadionie Miejskim odbywać się będzie Klasyczna Sobota – otwarta dla wszystkich. Będą m.in. auta kolekcjonerskie, prezentacje i inne atrakcje. O godz. 21 odbędzie się koncert Blue Cafe. Kolejne wydarzenia odbędą się w niedzielę. To m.in. malowanie masek dla Drużyny Szpiku i bicie rekordu w otwieraniu dachu przy akompaniamencie AC/DC.

Na zlocie pojawią się miłośnicy kabrioletów. Za co nadal je kochamy?

Nie wiem, czy jest ktoś, kto ma kabriolet, zostawia swoje auto na parkingu i się za nim nie ogląda. Nie wiem, czy jest ktoś, kto nie nadał mu imienia lub z nim nie rozmawia. Ci, którzy już kabriolet mają, są zaczarowani. To samochody, które dają ludziom dodatkową wolność, radość, przestrzeń i ładują energetycznie. W kabriolecie czuje się wszystko mocniej. Żadne inne auto nie daje w bonusie kilkunastu tysięcy metrów kwadratowych gwiazd nad głową.

Rozmawiała Joanna Labuda

Joanna Labuda

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.