W centrum Poznania nie kupisz alkoholu po godz. 22 aż do rana

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Kowalski
Bogna Kisiel

W centrum Poznania nie kupisz alkoholu po godz. 22 aż do rana

Bogna Kisiel

Zakaz sprzedaży alkoholu od godziny 22 do 6 w sklepach, znajdujących się na terenie osiedla Starego Miasta wchodzi w życie w Boże Ciało, czyli 31 maja. Godziny prohibicji ustalili poznańscy radni na sesji 8 maja.

Zakaz obejmuje wszystkie sklepy, które znajdują się na obszarze ograniczonym ul. Pułaskiego, Armii Poznań, rzeką Wartą, Królowej Jadwigi, Towarową i mostem Dworcowym. Takich placówek jest tutaj ponad tysiąc. Zakaz nie dotyczy pubów, restauracji czy pijalni wódki.

Prezydent proponował wprowadzenie ograniczenia od godziny 23.

– Nie chcieliśmy stwarzać niepotrzebnych trudności, wprowadzania konieczności zasłaniania alkoholi na półkach i wystawach

– tłumaczył Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta, dodając, że zakaz adresowany jest przede wszystkim do sklepów całodobowych. – W centrum jest najwięcej placówek funkcjonujących całą dobę.

Prezydenta wspierał Tomasz Lipiński, radny Platformy. Jego zdaniem, zmiana godziny niczego nie zmieni, a jedynie utrudni życie przedsiębiorcom.

W jaki jeszcze sposób miasto chce sprawić, aby alkohol na Starym Mieście nie lał sie strumieniami? O tym przeczytasz w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 74% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Bogna Kisiel

Wszystko co dotyczy Poznania, czym żyją mieszkańcy jest mi bliskie. Pod lupę biorę decyzje władz, działalność miejskich spółek, instytucji, związków międzygminnych. Bacznie wsłuchuję się w głos poznaniaków i radnych. Od lat śledzę rozwój aglomeracji poznańskiej, działania podejmowane przez powiat poznański, szczególnie bacznie obserwuję gminę Czerwonak. Chętnie podejmuję tematy społeczne, historie ludzi zmagających się z przeciwnościami losu, pomysły młodych ludzi, które mogą zrewolucjonizować nasze życie. Interesują mnie rozwiązania komunikacyjne, problematyka zagospodarowania przestrzennego i gospodarki odpadami, bo jeśli w tych obszarach nie znajdziemy rozsądnych rozwiązań, to zapłacą za to przyszłe pokolenia.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.