W centrum Poznania nie kupisz alkoholu po godz. 22 aż do rana

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Kowalski
Bogna Kisiel

W centrum Poznania nie kupisz alkoholu po godz. 22 aż do rana

Bogna Kisiel

Zakaz sprzedaży alkoholu od godziny 22 do 6 w sklepach, znajdujących się na terenie osiedla Starego Miasta wchodzi w życie w Boże Ciało, czyli 31 maja. Godziny prohibicji ustalili poznańscy radni na sesji 8 maja.

Zakaz obejmuje wszystkie sklepy, które znajdują się na obszarze ograniczonym ul. Pułaskiego, Armii Poznań, rzeką Wartą, Królowej Jadwigi, Towarową i mostem Dworcowym. Takich placówek jest tutaj ponad tysiąc. Zakaz nie dotyczy pubów, restauracji czy pijalni wódki.

Prezydent proponował wprowadzenie ograniczenia od godziny 23.

– Nie chcieliśmy stwarzać niepotrzebnych trudności, wprowadzania konieczności zasłaniania alkoholi na półkach i wystawach

– tłumaczył Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta, dodając, że zakaz adresowany jest przede wszystkim do sklepów całodobowych. – W centrum jest najwięcej placówek funkcjonujących całą dobę.

Prezydenta wspierał Tomasz Lipiński, radny Platformy. Jego zdaniem, zmiana godziny niczego nie zmieni, a jedynie utrudni życie przedsiębiorcom.

W jaki jeszcze sposób miasto chce sprawić, aby alkohol na Starym Mieście nie lał sie strumieniami? O tym przeczytasz w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 74% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Bogna Kisiel

Wszystko co dotyczy Poznania, czym żyją mieszkańcy jest mi bliskie. Pod lupę biorę decyzje władz, działalność miejskich spółek, instytucji, związków międzygminnych. Bacznie wsłuchuję się w głos poznaniaków i radnych. Od lat śledzę rozwój aglomeracji poznańskiej, działania podejmowane przez powiat poznański, szczególnie bacznie obserwuję gminę Czerwonak. Chętnie podejmuję tematy społeczne, historie ludzi zmagających się z przeciwnościami losu, pomysły młodych ludzi, które mogą zrewolucjonizować nasze życie. Interesują mnie rozwiązania komunikacyjne, problematyka zagospodarowania przestrzennego i gospodarki odpadami, bo jeśli w tych obszarach nie znajdziemy rozsądnych rozwiązań, to zapłacą za to przyszłe pokolenia.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.