Volkswagen w Wielkopolsce zatrudnia 9 tys. osób

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Gdak
Marta Danielewicz

Volkswagen w Wielkopolsce zatrudnia 9 tys. osób

Marta Danielewicz

Volkswagen podsumował rok. Rekordowa produkcja aut, wzrost zatrudnienia do 9 tys. osób. – To był dla nas udany czas – stwierdził Jens Ocksen, prezes Volkswagen Poznań.

Bez wątpienia 2016 rok należał do Volkswagen Poznań. Otwarcie nowej, największej w Europie fabryki w Białężycach pod Wrześnią, rekordowa liczba - 185 tysięcy - wyprodukowanych samochodów w Poznaniu, a także wzrost zatrudnienia do ponad 9 tysięcy osób, a dodatkowo uruchomienie produkcji modelu Craftera - to tylko najważniejsze wyniki z jakimi podsumowała rok niemiecka firma.

– Dzięki nowej fabryce i produkcji Craftera dołączyło do nas już ponad 1800 nowych pracowników, a rekrutacja kolejnych cały czas trwa. Nasze cztery zakłady produkcyjne oraz Zakład Zabudów Specjalnych osiągnęły bardzo dobre wyniki

– opowiada Jens Ocksen, prezes VW Poznań.

Obecnie w czterech zakładach spółki zatrudnionych jest już ponad 9.000 osób, co czyni z Volkswagena Poznań największego pracodawcę Wielkopolski.

Nowa fabryka we Wrześni wdraża do produkcji kolejne warianty modelu Crafter i przygotowuje auta potrzebne do wprowadzenia na rynek w pierwszym kwartale 2017 roku. – Od momentu startu produkcji do końca roku 2016 nasze linie opuści ponad 2200 nowych pojazdów. W 2018 chcemy osiągnąć wolumen 100 tys. samochodów rocznie – dodaje Ralf Nitzschke, dyrektor zakładu pod Wrześnią.

Także produkcja roczna w poznańskim Antoninku osiągnęła rekordowy poziom 185 tysięcy aut. Jednym z liderów wśród zamawianych przez klientów modeli aut użytkowych jest Caddy 4, którego światowa premiera odbyła się w 2015 roku. Dzięki popularności modelu Caddy oraz Transporter, fabryka pracuje w tym roku również pomiędzy świętami a Nowym Rokiem.

- Rok 2016 jest dla nas rekordowy. Osiągnięcie takiej liczby wyprodukowanych samochodów wymagało od nas dużej dyscypliny i ogromnego zaangażowania naszych pracowników

– tłumaczy Dietmar Mnich, Dyrektor Zakładu w Poznaniu.

Również Zakład Zabudów Specjalnych Volkswagen Poznań zakończył mijający rok z bardzo dobrym wynikiem - zostało przebudowanych lub doposażonych ponad 42 500 samochodów, w tym około 1800 dla rynku brytyjskiego oraz 130 dla polskiej policji. Najczęściej występujące w minionym roku przebudowy to Caddy na indywidualne zamówienie klientów.

Marta Danielewicz

Zajmuję się głównie tematyką z zakresu ochrony środowiska, śledzę także rozwój lokalnego biznesu. Tropię afery toksyczne, bacznie obserwuję zmiany w świadomości i prawie dotyczące ochrony środowiska. Staram się rzetelnie i na bieżąco informować przed jakimi wyzwaniami stoimy w obliczu zmian klimatycznych, stepowienia Wielkopolski i suszy. Z kolei w biznesie podziwiam nowe rozwiązania technologiczne, kibicuję małym i dużym firmom, stosującym się do zasad CSR, piszę o prawach pracownika, a także o tych, którzy o nie walczą.
Prywatnie mam szczęście być właścicielką psa, który został interwencyjnie odebrany z pseudohodowli, lubię dobrą kuchnię, niskobudżetowe podróże po świecie, a także filmy animowane.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.